Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Dökme sıvı ve sıvılaştırılmış doğal gaz ticaretinde herhangi bir gemide doğru miktar ölçümü yapabilmek büyük önem taşır.

SGS'nin gemi ve barç (barge) kalibrasyon hizmetleri sistematik transit kayıplarından kaçınmanıza yardımcı olurken aynı zamanda kiralayanlara ve diğer paydaşlara olan güvenin ve ticari itibarın korunmasını sağlar.

DOĞRU GEMİ VE BARÇ (BARGE) KALİBRASYONUNUN ÖNEMİ

Belirli bir ölçüm değerine denk gelen bir tank hacminin doğru belirlenmesi olan kalibrasyon, doğru miktar ölçümü söz konusu olduğunda kilit unsurlardan biridir. Doğru kalibrasyon tabloları olmadan, en iyi ve en doğru ölçüm sistemlerinin hiçbir değeri yoktur. SGS kalibrasyon konusunda iş ortağınız olduğunda, en üst seviyede ölçüm doğruluğundan emin olabilir ve böylece müşterileriniz arasında güven oluşturabilir, yüksek maliyetli hataları önleyebilirsiniz.

Gemi tankı kalibrasyonu için geleneksel yöntemleri kullanmanın yanı sıra SGS, teknolojideki her bir yeni gelişmenin ilk sırada takipçisidir. Lazer mesafe teknolojisi gibi son teknikler, iskele kurmadan gemi ve barç (barge) tanklarının kalibrasyonuna imkan sağlar ve ek maliyetleri asgari seviyeye indirir. Güvenilir hacim tespiti için kapasite tabloları ve sertifikalar hazırlıyoruz.

NEDEN SGS?

SGS, statik depolama tankları, kamyonlar, demonte tanklar ve gemiler, özel gaz ve LNG taşıyıcılar dahil olmak üzere her tür taşıtın fiziksel kalibrasyonunda bir dünya lideridir. Dünya çapındaki ağımız vasıtasıyla son teknoloji ekipman ve yazılımları kullanan, konusunda uzman ve deneyimli kalibrasyon mühendisleri temin ediyoruz.

Dinamik bir sektör lideri olarak SGS, ASTM, ISO, CEN, EI (Enerji Enstitüsü, eski adıyla Petrol Enstitüsü) ve IFIA bünyesindekiler dahil olmak üzere pek çok sektör kuruluşunun, standartlar organizasyonunun ve teknik çalışma grubunun aktif bir üyesiyiz. 

SGS tarafından yapılan herhangi bir kalibrasyon daima API, ASTM, EN, ISO, CEN gibi uluslararası kabul görmüş norm ve standartlara veya ulusal ve bölgesel standartları belirleyen kuruluşların standartlarına dayalı olarak gerçekleştirilir. Belirli bir işlemde veya bir dizi işlemde makul risk yönetimini sağlamak için SGS, kullanılacak en uygun standartların seçimi konusunda uzmanlık sağlayabilir. Teknik destek ekibimiz, standartlar, çalışma uygulamaları ve teknikleriyle ilgili olarak ortaya çıkan tüm sorunlarda yardımcı olmaya da hazırdır.

SGS'nin gemi ve barç (barge) kalibrasyon hizmetlerinin kargolarınız için en üst seviyede ölçüm doğruluğunu yakalamanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.