Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Söz konusu olan üretim sürecindeki riski azaltmak ve nihayetinde müşterilerinizin beklentilerini karşılamak olunca, SGS malzeme test hizmetleri hayati bir araçtır.

Güvenlik, kalite ve dayanıklılık üzerine odaklanmış bu araçlar, günümüzün rekabetçi piyasalarında iyi performans gösterecek bir ürün için doğru malzemeyi kullanıp kullanmadığınızı değerlendirmektedir. Ayrıca, ürününüzden taviz vermeye yol açan çeşitli malzemelerin uyumluluğunu da değerlendirmektedirler.

Uzmanlardan oluşan uluslararası ağımız, ev mobilyası, spor ve eğlence, kırtasiye ve büro sarf malzemeleri, elektrikli ev eşyaları ve otomotiv vb. gibi pek çok endüstrideki müşteriler için malzemeler üzerinde bir dizi testler gerçekleştirmek amacıyla en yeni teknolojileri ve metodolojileri kullanmaktadırlar.

Malzeme testleri için "her şeye uygun" tek bir yaklaşım var olmadığından dolayı, yaklaşımımızı sizin özel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmekteyiz. Bununla beraber, hizmetlerimiz, giysi üreticileri için kumaş tutuşabilirlik testlerinden her tür malzeme için kimyasal analizler ve fiziksel özelliklere dek, çeşitli ürünlerin test ihtiyaçlarını karşılayacak kadar geniş bir yelpazededir.

Hizmetler, tüm kimyasal, performans, mekanik ve fiziksel özellik testlerini kapsamaktadır. Bu testlere şunlar da dahildir:

  • Malzemelerin belirlenmesi, karakterizasyonu ve yapı analizi
  • Malzemelerin performansı
  • Hammadde özellikleri
  • Çevre ve dayanıklılık testleri
  • Tutuşabilirlik testleri
  • Mikroskopik analiz

Gerçekleştireceğimiz gerçek testler endüstrinize ve ürününüze bağlı olacaktır. Örneğin, araçların içinde ve dışında kullanılan malzemeleri incelemek için otomotiv endüstrisine bir dizi test yapmaktayız.

Malzeme testi hizmetlerimiz üretim sürecinin herhangi bir safhasında uygulanabilmektedir, ancak bizim üzerinde durduğumuz şey, riski olabildiğince erken azaltmaktır. Hammadeleri test etmek, sorunların önceden saptanmasını sağlayabilir, böylece bitmiş ürünler mevzuat şartlarını karşılamadığında, üretim zincirinde pahalı araç değişiklikleri ve/veya ürün geri çağırmalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Size yakın malzeme test laboratuvarlarındaki SGS danışmanları, ister tam zamanlı test desteği arayışında ister yoğun dönemlerde ara sıra hizmet arayışında olun, şirketinizin malzeme testlerinden nasıl en iyi biçimde yararlanabileceği hakkında tavsiyeler verebilir. 

SGS, test hizmeti sağlayan bir şirket olarak uluslararası saygınlığa sahiptir. Malzeme testlerimiz, doğru malzeme kombinasyonunu kullanıyor olma yönünden kafanızı rahatlatabilir, böylece, en az riskle ve ürününüzün dayanıklılığı, kalitesi ve güvenliğinin ispatıyla ürününüzü piyasaya çıkarabilirsiniz.