Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, tehlikeli maddelerin hava, deniz veya karayoluyla nakliyesi konularında, aşağıdakileri kapsayan uzmanlık seminerleri vermektedir:

  • IATA Tehlikeli Maddeler Yönetmelikleri (yeni ve takviye semineri)
  • IATA Tehlikeli Maddeler Yönetmelikleri (radyoaktif maddeler)
  • ADR, ADN ve IMDG bilgisi
  • Hava taşımacılığı güvenliği

IATA Tehlikeli Maddeler Yönetmelikleri

Tehlikeli maddelerin hava yoluyla nakliyesiyle ilgili IATA Tehlikeli Maddeler Yönetmelikleri (DGR), operatör adına kargonun kabulü, taşınması, yüklenmesi, boşaltılması, aktarılması ve diğer işlemlerini gerçekleştiren paketleyiciler, nakliyeci temsilcileri de dahil olmak üzere tüm nakliyeciler için seminer gereksinimlerini belirtmektedir. 

Katılımcılar seminer sonunda düzenlenen resmi sınava katılabilir. Katılımcılara sınavda başarılı olduklarında, IATA seminer sertifikası verilmekte ve adları IATA Uluslararası Öğrenci Kaydına eklenmektedir. Seminer sertifikası iki yıl süreyle geçerlidir ve önceki semineri tamamladıktan sonra 24 ay içinde takviye seminer alarak yenilenebilir. Hollanda'daki seminerimiz Ulaştırma Bakanlığı onaylıdır.

Radyoaktif (sınıf 7) maddeler ayrı bir seminerde ele alınmaktadır.

Farkındalık semineri

Farkındalık seminerimiz, mevzuatın 1.3 ve 1.10 maddelerine (ADR, ADN, IMDG) uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Güvenlik semineri

Güvenlik semineri Hollanda mevzuatına uygun olarak verilmektedir. SGS uzman çözüm ortağı ile işbirliği yaparak aşağıdaki seminer programlarını sunmaktadır:

  • Beveiligings Adviseur Luchtvracht (BAL)
  • Controleur Luchtvracht
  • Medewerker Luchtvracht

Tüm seminer programları aslında flemenkçe gerçekleştirilmektedir ancak gerekirse ingilizce olarak da düzenlenebilir. İstendiğinde kurumunuz bünyesinde de seminer organize edilebilir.  

SGS'nin tehlikeli maddeler semineri hakkında daha fazla bilgi edinin.