Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Gemi yakıtı yakıldıktan sonra, gemi atık suları ve çamurun kanunlara ve düzenlemelere uygun şekilde bertaraf edilmesi sağlanmalıdır.

SGS, atık sularının ve çamurun gemi yükleniciler tarafından doğru bir şekilde temizlenmesini, uygun olarak imha edilmesi veya yeniden kullanılmasını sağlamada size destek olabilir.

Gemi atık suları ve çamur suları, kargo operasyonlarından ve gemi yakıtı temizlik işleminden geriye kalan yağlı atıklardır. Ayrıca bunker ve kargo tankı temizleme işleminin ardından kalan sıvıların, madeni yağ ve greslerin bir karışımı da olabilir. Bu atıkların gerektiği zamanda gemiden uygun bir şekilde temizlenmesi, filo sahipleri, yöneticileri ve çevreciler için önemli bir konudur.

Özelliklerine bağlı olarak, atık suların ve çamurun imha edilme şekli ve yeniden kullanım potansiyelinde farklılıklar bulunmaktadır. Gemi atık sularında makul seviyede yüksek yeniden kullanılabilir yağ içeriği bulunmaktadır ve bu nedenle sudan ayırma ve geri kazanım için genellikle karaya pompalanır. Çamurda çok daha az miktarda geri kazanılabilir yağ içeriği bulunur. Genellikle çamur pompaları kullanılarak karadaki lisanslı bir atık imha tesisine pompalanır.

SGS, gemi atık suları ve çamurun gemilerinizden bertaraf edilmesini takip edebilir, sürecin her bir kısmının en uygun maliyetle gerçekleştirildiğini ve kullanılabilir yağın ekstra kontaminasyon olmadan ve maksimum şekilde geri kazanılarak işlendiğini kontrol edebilir.

SGS'nin gemi atık sularının ve çamurun tahliyesinde size nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgili daha fazla bilgi edinin.