Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS olarak, rekabet gücünüzün; LNG piyasasına eksiksiz test edilmiş ürünler sağlayabilmenize bağlı olduğunu biliyoruz.

Bu ürünleri güvenilir bir şekilde ve kısa sürede test edebilmeniz, rakiplerinize kıyasla size önemli bir avantaj sağlar.

Kullanılan kaynakların doğru çalıştığı, kalibrasyonlarının yapıldığı ve doğru şekilde kullanıldığı yönündeki bağımsız bir doğrulama, kargonun başarılı teslimatının temelini oluşturur. Basit bir doğrulama işleminin unutulmuş veya gözardı edilmiş olmasından dolayı çok fazla ihtilaf ortaya çıkabilmektedir.

Operasyonun tamamlanmasının ardından, çok fazla hususun bağlı olduğu online test sürecini gözlemleme fırsatı da ortadan kalkmaktadır. Doğrulamanın, her bir ürün hareketi gerçekleşirken yapılması iyi bir risk yönetimidir ve üretilen ürün miktarının bağımsız olarak tespit edilip onaylanmasına imkan verir.

LNG (Doğalgaz) endüstrisi için laboratuvar hizmetleri

SGS olarak, LNG (Doğalgaz) sektöründe miktar ve kalite (Q&Q) tespitinde yılların deneyimine sahibiz. Deneyimlerimiz, anlaşmazlıkların büyük bir kısmının numune alma ve analizle ilgili sorunlardan kaynaklandığını göstermektedir. Menfaatlerinizi en iyi şekilde korumak için aşağıdaki konulari kapsayan geniş bir dizi laboratuvar hizmeti veriyoruz:

  • Deneyimli laboratuvar personeli tarafından üçüncü taraf analizlere şaitlik
  • Numunenin analizi (örneğin spot numuneler, şahit numuneler). SGS, mümkün olan en iyi shizmet düzeyinin sağlandığından emin olmak için hem kurum içi hem de kurum dışı korelasyon aktivitelerine katılan, doğal gaz numunelerini test etmek için global akredite laboratuvar ağına sahiptir.  
  • LNG sektöründe kullanılmakta olan farklı numune alma ve analiz metodlarındaki geniş tecrübemizle, tüm test ve analiz işlemlerinin sektörde kabul edilen en son standartlara (örneğin ISO 8943 veya GPA 2261) ve sözleşmelere uygun olarak gerçekleştirildiğinden emin olmak için numune alma ve analiz işlemlerinizi denetleyebilir, gözden geçirebilir ve yorumlayabiliriz. 
  • SGS'nin 600'den fazla laboratuvardan oluşan global bir ağı bulunmaktadır. Deneyimlerimiz, farklı LNG terminallerinde tam teşekküllü laboratuvarlar kurmamızı ve işletmemizi sağlamış ve çevre testi gibi diğer zorunlu analizlerin yanı sıra LNG analizini gerçekleştirebilmemize imkan tanımıştır. Yeni terminaller için şirket bünyesindeki uzmanlarımız, numune alma sisteminin tasarımını ve uygulanmasını takip edip gözden geçirebilir ve GC bağlantısı ve konfigürasyonu gibi işlevini en iyi duruma getirebilir.

Neden SGS?

SGS tamamen yenilikçilik odaklıdır Mevcut olan en iyi teknolojiyi kullanarak, riski yönetmenize ve performansı en üst düzeye çıkarmanıza imkan tanımak amacıyla sözleşmeniz bağlamında değerlendirmeniz için çeşitli hizmetler sunuyoruz.

Çok sayıda firma SGS'ye güvenmektedir. Sözleşmenizin veya projenizin farklı yönlerini optimize etmek isterseniz, dışarıdan kaynak kullanımı olasılığı dahil olmak üzere laboratuvar testinin avantajlarını ve maliyetlerini gözden geçirmek, değerlendirmek ve yazılı bir görüş bildirmek için danışmanlık yapmaya hazırız. Projenize değer katan ve projenizi genel olarak optimize eden revize bir planda sizinle birlikte çalışıyor olacağız.