Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

LNG, son yıllarda spot ticareti yapılan bir ürün haline gelmiştir. Kamu duyarlılığı ve çevreye olan ilgi enerji üretimini daha temiz yakıtlara yönlendirdikçe ve kaya doğal gazı ve kömür-gaz (CTG) projeleri hayata geçtikçe LNG'nin spot ticareti katlanarak artacaktır.

Doğru miktar ölçümü global LNG ticaretinde kritik öneme sahiptir. Karmaşık sıvılaştırma ve yeniden gazlaştırma süreçleri tüm hacimlerin hassas bir şekilde ölçülmesini gerektirmektedir. SGS'nin LNG yükleme/ tahliye operasyonları ve ticaret gözetim hizmetleri, belirli bir gemi seferinde kullanılan gemi türü ne olursa olsun, gaz kargolarını naklederken yaşanan sistematik transit eksiklik ve kayıpları önlemeye yardım ederek mali ölçüm ve risk yönetimini destekleyen güvenilir bilgilerin elinizde olmasını temin eder.

LNG ticaret gözetimlerinin önemi

Enerji hesaplama koşulları, analiz yöntemleri ve numune alma metodlarının değişkenliği dahil, LNG sözleşmelerindeki çok çeşitli ticari koşullar sıradan bir ticari hesaplamayı ilk bakışta çok karmaşıkmış gibi gösterebilir. SGS, belirli bir ticaret üzerine anlaşılan koşulları objektif ve adil bir şekilde yorumlayabilir ve uygulayabilir.

Kargonun sıvılaştırılmış ve yeniden gazlaştırılmış miktarları üzerinde karmaşık mutabakat süreci, sözleşme koşullarının doğru kullanılmasını ve ticarette tüm tarafların gereken düzeyde emniyet ve şeffaflığa sahip olmasını temin etmek için deneyimli ve bilgili bir ekibin çalışmasını gerektirir.

Neden SGS?

SGS, her tür LNG taşıyıcısının gözetimi ve validasyonunda da dünya lideridir. Dünya çapındaki ağımız vasıtasıyla, son teknoloji ekipmanları kullanan, son derece eğitimli ve deneyimli enspektörleri temin ediyoruz.

SGS'nin yükleme/ tahliye operasyonları gözetim hizmetlerinin LNG kargolarınız için en yüksek ölçüm doğruluğunu yakalamanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.