Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

LNG ticareti alanında dünya lideri olarak SGS, yeni sözleşmeleri ve proje geliştirmeyi desteklemek amacıyla LNG sektörüne geniş bir dizi hizmet sağlamaktadır.

Kapsamlı Satış Sözleşmesi gözden geçirme sürecimizle yeni sözleşmeleri incelemenin yanı sıra, numune alma sistemlerinin ve bileşim takibinin en yüksek doğrulukta olmasını sağlamak için destek hizmetleri sağlıyoruz ve özel zilyetlik devri seminerleri verebiliyoruz.

Satış sözleşmesi gözden geçirme

Yaptığımız gözden geçirme ile:

  • Satış sözleşmesinin terminal düzenine uygunluğunu kontrol eder ve terminalin, satıcı ile alıcı arasında kararlaştırılan şartlara uygun olmasını sağlarız
  • Gerçekleştirilen tüm ölçüm, test ve hesaplamaların en güncel uluslararası (sektörde kabul görmüş) standartlara uygun olduğunu doğrularız
  • Hesaplamaların eksiksiz olmasını ve tam hesaplamanın, eksiksiz bilgilere dayalı olarak yapılabilmesini sağlarız
  • Nihai enerji hesaplamalarının yapılabileceği farklı normlar/ standartlar bulunduğu için nihai sonuçları tüm diğer hesaplama olasılıklarıyla karşılaştırarak belirleriz

Numune alma sistemi

Çalıştırma aşamasında olabilecek potansiyel sorunları belirlemek ve düzeltmek amacıyla çizimlerin ve yürürlükteki sistemin tam denetimini gerçekleştiririz

Bileşim değişimi takibi

LNG'nin stabil olmamasından dolayı, belirli bir kargonun moleküler bileşimi nakliye sırasında değişebilir. Gemiye yüklendikten sonra öncelikle nitrojen ve metan gibi en düşük kaynama noktasına sahip bileşenler buharlaşır.  Bu doğal "buharlaşma" sürecinin bir sonucu olarak bileşimde meydana gelen değişiklik yeni bir Brüt Isıtma Değeri (GHV) ve yoğunluk oluşturur ve LNG'nin değerini de değiştirir.

SGS, nakliye sırasında LNG miktarı ve kalitesindeki değişimleri izlemek için bir veritabanı geliştirmiştir. Her bir sefer için yükleme ve boşaltma limanlarından LNG verilerini girerek, eğilimleri belirleyebilir ve deneyime dayalı olarak bileşim değişikliklerini tahmin edebiliriz. Şu anda veri tabanımızda çeşitli yükleme ve boşaltma limanlarının binlerce işlemin verisi bulunmaktadır. Sakladığımız tüm müşteri bilgileri gizli tutulmaktadır.

Bu veri tabanı sadece boşaltma limanında beklenen bileşimi tahmin etmek amacıyla kullanılmamakta, aynı zamanda yükleme limanında numune alma ve analizlerin, farklı normlara, referans sıcaklıklara göre yoğunluk ve GHV değerinin yeniden hesaplanmasının ve bir müşteri filosundaki farklı gemilerin performansının karşılaştırılmasının doğruluğunu göstermede de faydalı olduğunu kanıtlamıştır.

İhtilaf çözümü

Ana ve/ veya yedek numune alma sistemlerinin arızalandığı veya sonuçların şüpheli olduğu ve beklentilere paralel olmadığı durumlarda, müşterilerimiz tarafından ihtilafları çözümlemeye yardımcı olması amacıyla geçmiş verilere dayalı olarak bir simülasyon oluşturmamız istenebilir. Ayrıca veri tabanımız, yükleme ve boşaltma limanında numune alma sistemimizin arızalanıp arızalanmadığını belirlemek veya teyit etmek amacıyla da kullanılabilir.

Personeliniz için zilyetlik devri semineri

Sizin ve personeliniz için zilyetlik devri konusunda özel seminerler tasarlayabiliriz.

SGS'nin LNG sözleşmesi gözden geçirme ve teknik destek hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinin.