Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, tüketici ürünleri üreticilerine ve perakendecilere AB ve ABD'den gelen en son güvenli olmayan ürün bildirimlerine (gıda dışı) anında erişim sağlayan, çevrimiçi veritabanı olan yeni 'Ürün Geri Çağırma' dijital platformunun lansmanını duyurmaktan mutluluk duyar.

12 Temmuz'da başlatılan platform, Avrupa Birliği’nde (RAPEX ve RASFF) ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (CPSC ve FDA) faaliyet gösteren resmi gözetim yetkilileri tarafından derlenen tüm güvenli olmayan ürün bildirimlerinin araştırılabilir bir veritabanı oluşturur; Avustralya ve Kanada'dan gelen veriler de bu yıl siteye dahil edilecekler. 

SGS Dijital Pazarlama ve İletişim Genel Müdür’ü Andy Gibbard şunları söyledi: "Bir endüstri lideri olarak, bu çığır açan yeni dijital varlığı doğru, kapsamlı, güvenilir ve zamanında sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu platform, dört devlet kaynağından gelen en son güvenli olmayan ürün bildirimlerini bir araya getirirken, perakendecilerin ve üreticilerin kendi kuruluşlarındaki riskleri anlamalarına ve yönetmelerine yardımcı olacak ilgili ve anlayışlı veriler sağlar."

Dijital platform, kullanıcıların Ülkeye, Ürün Kategorisine, Risk Türüne, Menşe Ülkesine veya Kaynağa göre, örneğin gözetim otoritesi (CPSC, FDA, RAPEX veya RASFF) tarafından bildirerek verileri aramalarına olanak tanır.

Ürün Geri Çağırma platformunu ziyaret edin

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

TÜKETİCİ ÜRÜNLERİ VE PERAKENDE BÖLÜMÜ

Bağlar Mah. Osmanpaşa Cad. No: 95 İş İstanbul Plaza Güneşli 34209 İstanbul Türkiye

t: +90 212 368 40 00

w: www.sgs.com.tr

e: crsturkey@sgs.com

 

SGS HAKKINDA

SGS dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşudur. SGS kalite ve doğruluk konusunda küresel bir referanstır. 97.000'den fazla çalışanımız, dünya geneline yayılmış olan 2.600'den fazla ofis ve laboratuvar ağımızla hizmet vermekteyiz.