Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Telsim, SGS tarafından IEC/ISO 50001: Enerji Sistemi Yönetimi Sertifikası’yla belgelendirilerek KKTC’de bu sertifikaya sahip sektördeki ilk şirket unvanını kazandı.

Müşterilerinin enerji verimliliğini artırıp sera gazı emisyonlarını azaltmalarına fırsat yaratmak ve kendi operasyonlarından kaynaklanan çevresel etkileri minimuma indirmek Telsim’in öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır.

Telsim, enerji verimliliğini dikkate alarak, yüksek verimli hassas klima alımları, enerji kayıpları yaratan eski sistemleri yenileyerek yatırımlarını yapmaya devam ederken, enerjinin her aşamasını akıllı sistemler ve sensörlerle takip edip yıllık enerji hedeflerine ulaşmayı arzulamaktadır. ISO 50001 uygulamaları arasında verimsiz klimaların tespiti, ekipmanlardan daha yüksek verim alınması için sıcaklık ayarlarının düzenlenmesi, klima yerlerinin optimizasyonu ve verimsiz eski tip klima sistemlerinin yenileri ile değiştirilmesi yer almaktadır.

Telsim’in sektörde bir ilki gerçekleştirerek, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kapsamında Santral ve Veri Merkezi’ndeki çalışmalarının tamamlandığını belirten Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, SGS firmasınca yapılan başarılı denetim sonucunda ISO 50001 sertifikasını almaya hak kazandıklarını söyledi.