Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

 

Değerli TransitNet Kullanıcıları,

Fransa Toulon Gümrüğü’nün yeni uygulamasına göre, 16 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla Toulon’dan Türkiye’ye yönelik açılan T2 beyannamelerinin, ilgili gemi Toulon Limanından hareket etmeden önce gümrüğe sunulması gerekmektedir. Gemi hareketinden sonra hiçbir şekilde T2 beyanı sunulamayacaktır.

Bu kapsamda; beyanlarını kendi açan müşterilerimizin bu yeni uygulamayı dikkate alarak T2 beyanlarını gemi hareket etmeden önce sunmak; beyanlarının sunulması için evraklarını  SGS TransitNet ekibine veya SOGECA/EXTRIM’e gönderen müşterilerimizin ise gerek evraklarını gerekse de talimatlarını T2 beyanlarının zamanında sunulabilmesine yetecek kadar bir süre öncesinden göndermek konusunda gerekli tedbirleri almaları önem arz etmektedir.

T2 beyanlarının gemi hareket etmeden önce sunulamaması durumunda, taşımalarınız SGS TransitNet sistemi üzerinden Pendik Gümrüğü’ne sunulacak TR beyanları ile devam ettirilebilecektir. Gümrük cezalarına maruz kalmamak için, bu şekilde T2’siz gelecek araçlar için zamanında özet beyan sunulması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Gemi hareketinden sonra T2 beyanı sunabilmek yönündeki kolaylığımızın devam ettirilmesi yönünde Paris Gümrük Otoriteleri nezdindeki girişimlerimiz de devam etmekte olup konu hakkında bir gelişme olduğunda ayrıca duyurulacaktır.

Önemle bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

SGS TransitNet Ekibi

 

Tel: 0090-212-368 40 20

Cep: 0090-530-248 49 73

E-mail: transitnet.turkey@sgs.com

Web: www.sgs.com.tr/transitnet