Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content


Değerli TransitNet Kullanıcıları,

Bilindiği üzere Sırbistan 01 Şubat 2016 tarihinden itibaren Ortak Transit Sistemine taraf olmuştur. Bu gelişme ile birlikte hem ithalat hem de ihracat taşımalar için ülkemizden ve diğer ülkelerden başlatılan ve Sırbistan’da da geçerli olan T1/T2 beyanı sunma hizmeti, siz değerli SGS TransitNet müşterilerine verilmeye başlanmıştır. Bu işlemler esnasında ek bir Sırp beyanı için zaman kaybı olmamakta, ek bir ücret ödenmemekte ve hiçbir Sırp Spedisyon’a ihtiyaç duyulmamaktadır

Diğer yandan, EX1 beyanları ile Hırvatistan-Sırbistan sınır gümrüğü olan Bajakovo’ya kadar gelen araçlar için de Batrovci’den direkt Türkiye’ye kadar geçerli T1/T2 beyanı açmak mümkündür. Şoförlerin LRN numarasını Batrovci Gümrüğüne göstermeleri yeterli olup beyanın bir çıktısı gerekmemektedir. İşlemler sorunsuz ve süratli bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede araçlarınızın Avrupa’dan Türkiye’ye hiçbir spedisyon maliyeti olmaksızın gelmeleri mümkün olmaktadır.

Ayrıca benzer bir şekilde Sırbistan’ın herhangi bir iç gümrüğünden de direkt Türkiye’ye veya herhangi bir üçüncü taraf ülkeye T1 beyanı açmak da mümkündür.

Detaylı bilgi için lütfen bizlerle irtibata geçiniz.

Saygılarımızla,


SGS TransitNet Ekibi

Tel: 00 90 212 368 40 20

Cep: 00 90 530 248 49 73

E-mail: transitnet.turkey@sgs.com

Web: www.sgs.com.tr/transitnet