Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Değerli TransitNet Kullanıcıları,

Makedonya’da Asıl Sorumlu olmak yönünde yaptığımız çalışmalar ve Makedon Gümrüğü ile olan entegrasyonumuz tamamlanmış olup artık SGS TransitNet sisteminden direkt olarak tüm Makedon gümrük idarelerine T1 beyanları sunmak mümkündür. Gerek teminatımız gerekse de entegrasyonumuz birçok pilot/deneme aracı ile gerçek ortamda denenmiş ve sorunsuz olarak çalışır hale getirilmiştir. Makedonya siz değerli müşterilerimizin kullanımına hazırdır. Üstelik bu işlemler esnasında hiçbir Makedon spedisyona ihtiyaç duyulmamaktadır.

Buna göre aşağıdaki taşımaları daha ekonomik bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır.

-       Türkiye’den Makedonya’ya yapacağınız taşımalarda, SGS TransitNet sisteminde sadece tek bir data girişi yaparak, Türkiye’den Makedonya sınır kapısına kadar geçerli Türk T1’ini ve Makedonya sınır kapısından iç gümrüğe kadar geçerli olan Makedon T1’ini, sadece 5 EUR (KDV dahil) ek ücret ödeyerek sunabilirsiniz.

-       Türkiye’den Yunanistan-Makedonya’yı transit geçerek Sırbistan’a veya diğer Avrupa ülkelerine yapacağınız taşımalarda, SGS TransitNet sisteminde sadece tek bir data girişi yaparak, Türkiye’den diğer Avrupa ülkelerindeki nihai varış gümrüğüne kadar geçerli Türk T1’ini ve Makedonya’nın bir sınır kapısından diğer sınır kapısına kadar geçerli olan Makedon T1’ini, sadece 5 EUR (KDV dahil) ek ücret ödeyerek sunabilirsiniz. Bu tür taşımalarda Sırbistan kapısında ayrıca bir Sırp T1’ine ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır.

-       Almanya, İtalya, Polonya ve Macaristan’dan, Sırbistan-Makedonya-Yunanistan’ı transit geçerek Türkiye’ye yapacağınız taşımalarda, SGS TransitNet sisteminde sadece tek bir data girişi yaparak, Almanya, İtalya, Polonya ve Macaristan’dan Türkiye’deki nihai varış gümrüğüne kadar geçerli T2’yi ve Makedonya’nın bir sınır kapısından diğer sınır kapısına kadar geçerli olan Makedon T1’ini, sadece 5 EUR (KDV dahil) ek ücret ödeyerek sunabilirsiniz. Bu tür taşımalarda Sırbistan kapısında ayrıca bir Sırp T1’ine ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Bu yöntem, Sırbistan’dan yükleme yaparak Makedonya’yı transit geçip Yunanistan’a giriş yapacak araçlar için geçerli değildir.

-       Makedoya’dan Türkiye’ye yapılacak taşımalarda ise Makedonya’nın aktarma beyanı ile Makedonya-Bulgaristan sınır kapısına kadar gelip, Bulgar giriş gümrüğünden direkt Türkiye’ye T2 açmak mümkündür. Aynı seçenek Yunanistan için geçerli değildir.


Beyanınız gümrüğüne sunulduktan sonra Makedon gümrüğü tarafından atanacak olan bir MRN numarası SGS TransitNet sistemine düşecektir. Bu MRN numarasını şoförünüze SMS veya telefon ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir çıktı alınmasına, faks veya e-mail gönderilmesine gerek bulunmamaktadır. Ayrıca herhangi bir spedisyon firmasına da ihtiyaç olmaksızın şoförünüz MRN ve diğer evraklar ile birlikte ilgili gümrüğe giderek işlemlerini kendi başına kolaylıkla yaptırabilmektedir.


Makedonya’ya yapılan taşımaların yanısıra; Makedonya’yı transit geçerek Sırbistan’a ve diğer Avrupa ülkelerine ve tersi yönde taşıma yapan araçlarımızın da T1/T2 sisteminden oldukça ekonomik koşullarda faydalanabilmesi için önemli bir adım olan Makedonya hizmetimizin faaliyete geçtiğini bildirmekten memnuniyet duyarız.


Daha detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.