Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Uzun süre devam eden  toplantılar, sunumlar ve ön yeterlik değerlendirmeleri neticesinde SGS Türkiye Endüstriyel Hizmetler Bölümü ihaleye katılan 5 firma arasından sıyrılarak Boydak Enerjinin 45 MW Çanta RES Projesi inşaat kontrolü ihalesini kazanmıştır.

Boydak Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.nin sahibi olduğu ve tamamlandığında 45 MW kurulu güce sahip olacak Çanta Rüzgar Enerji Santrali enerji kaynağı itibarı ile stratejik, temiz enerji kaynaklı bir proje olması nedeniyle de toplumsal önem arz etmektedir. Santral Türkiye’nin kuzeybatısında, İstanbul’un Silivri ilçesinde Çanta Köy’de yer alıyor.

SGS, 9 ay boyunca sahada elektriksel operasyonu ve inşaat işlerini kontrol etmek üzere 7 kişiden oluşan bir proje takımı kuracaktır.

SGS proje takımı,

-1 Elektrik Mühendisi

-3 Elektrik Teknisyeni

-1 İnsaat Mühendisi

-1 İnşaat Teknisyeni

- 1 Topograf'tan oluşmaktadır.

 9 ay sürmesi planlanan proje için kurulacak ekip; şantiyede inşaat ve elektrik operasyonlarını ve ana taşeronları aşağıda belirtilen kapsamda Boydak Enerji adına kontrol edecektir.  

- 154kV Çanta Rüzgar Santrali yapı, elektrik, kablolama, test ve işletim işlerinin kontrolü,

- Kontrol binasının, şalt sahasının yapım, elektrik döşemesi ve mekanik işlerinin kontrolü,

-19 adet Nordex N100, 2,5MW rüzgar türbinlerinden oluşan OG Parkı türbin bağlantısından başlayıp 154kV gücündeki dönüştürücü, step-up trafoların test ve işletimine; beton kulübeler ve içerideki RMU’ların inşasından, şantiyedeki bütün kablolama, test ve işletim çalışmalarına kadar tüm sürecin kontrolünü kapsamaktadır.

 

Erhan AYDIN

İş Geliştirme Koordinatörü