Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Çevresel sorumluluk, günümüz endüstrisinde son derece önemli bir husustur.

Şirketler çevreyle ilgili her gün yeni ve daha katı yönetmelikler ve yasalarla karşılaşmaktadır. Bunlar şunları kapsamaktadır:

  • Ekstraksiyon proseslerinin adapte edilmesi
  • Enerji tasarrufu ve emisyon azaltma teknolojilerine yatırım
  • Sürekli çevresel tahkikatlar yapmak

SGS, sürekli karşılaşılan bu güçlüklerle başa çıkmanız için madencilik ve diğer endüstriler için aşağıdaki çevresel çözümleri ve hizmetleri sunar:

Su Arıtma Hizmetleri

SGS, tesisinizdeki kirli akışkanları ve proses suyunu arıtmak ve özelliklerini belirlemek için proses testi ve tasarlama konusunda yıllara varan deneyime sahiptir. SGS ile çalışmanız, su ve atık su artırma ihtiyaçlarınız için etkin ve pratik çözümler bulmanızı sağlayacak analitik ve proses dizaynı uzmanlığına sahip olmanız anlamına gelir.

Asidik Kayaç Drenaj (ARD) Hizmetleri

Cevherlerin asit üretme potansiyelinin belirlenmesi, ARD yönetiminde ve uzun vadeli çevresel yükümlülüklerin önlenmesinde hayati öneme sahiptir. SGS, kirli akışkanlar ve katı maddeler için kapsamlı bir laboratuvar analizi sunar. En doğru ARD arıtma çözümlerine karar vermeden önce ihtiyaç duyulan analitik test ve mineralojik özellik çıkartma işleri için projenizin başında SGS ile iletişim kurun.

Tiyosülfat Yıkama

Tiyosülfat liçi, cevherden altın elde edilmesinde siyanür kullanımına göre daha az toksik olan bir işleme alternatifidir. Laboratuvar ve endüstri uzmanlarımız, altın içeren bazı cevherler için siyanüre alternatif bir yöntem tasarlamış ve geliştirmiştir. SGS, bu proses sayesinde yasal mevzuata uymanıza ve yüksek altın elde etmenize yardımcı olur.

SGS, çevresel etkilerin azaltılması ya da tamamen önlenmesi için güvenilir, emniyetli, etkin yöntemler ve teknolojiler sunar. En yüksek teknolojilere ve kalifiye uzmanlara sahip global tesislerimizle çevresel sorumluluğunuzu yerine getirmenize yardımcı oluyoruz.