Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, Yüksek Basınçlı Öğütme Merdaneleri (HPGR) için gereken enerjiyi ölçmek için Statik Basınç testi (SPT) gibi özel ufalama testleri tasarlamıştır. Öğütme için gereken enerji miktarı, projenizin ekonomik açıdan hayata geçirilebilirliğini kontrol etmek için önemlidir.

SPT*, HPGR ile özel tane büyüklüğü azalmasını elde etmek için gereken enerjiyi hesaplamak için kullanılır. Test, çelik numune kabında hidrolik sıkıştırma kullanılarak cevherin kurunu numunesini parçalarken tüketilen enerjiyi ölçer. Test, 6 gözden (3.35 mm) %100 geçen bir ürün elde etmek için kapalı bir devrede yapılır.

Yüksek Basınçlı Öğütme İndeksi (HPG), parçalamada kullanılan ürün büyüklükleri ve enerji ve beslemenin geçiş değerinin %80'inden belirlenir. HPG indeksi belirli aralıktaki basınçlarda belirlenebilir ve cevher kütlesi sertlik profilini göstermek için kullanılır. Ticari birimlerdeki hammadde miktaru, tesisin kalibrasyonundan sonra tahmin edilir.

Besleme Numunesi Gereksinimleri:
Geçen 3/4" cevherin en az 7 kg (1/2" den geçen %80'den fazla değil).

SGS'nin deneyimli mühendisleri, diğer laboratuvar ölçekli testlere ek olarak SPT de yürütmektedir. Bu veriler daha sonra öğütme devrelerini taklit etmek için kullanılabilir. Söz konusu yöntemlerin kullanılması, son derece güvenilir ve kesin sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Enerji gereksinimlerinizi belirlemek için bizimle irtibat kurun.

*Bulled D. ve Husain K., (2008) "Yüksek Basınçlı Öğütme Merdanelerinde İş İndeksini Belirlemek için Küçük ölçekli Testin Geliştirilmesi", 40. Geleneksel Kanada Mineral İşleyicileri Konferansı- 2008.