Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Ateş Analizi, altın, platin ve palladyum keşif işi için endüstri standardı bir yöntemdir,çünkü bir çok jeokimyasal analize göre daha büyük numune büyüklüğü sağlayabilir.

SGS ateş analizi konusunda uzun yıllara dayanan deneyime ve uzmanlığa sahiptir ve sonuçlarımıza dünyaca güvenilmektedir. Platinyum ve paladyum kurşun toplama ateş analizi ile belirlenebilir, ancak tüm PGE altı element grubu en iyi şekilde nikel sülfür ateş analizi ile belirlenebilir. rakipsiz seviyede analitik uzmanlığı ile ateş analizi belirlemelerinde SGS uzmanlarına güvenin.

Nikel sülfid füzyonu, platin gurubu elementleri belirlemek için kullanılan endistri standardy yöntemdir. Yavaş ve pahalıdır ce oldukça toksik karbonil nikel tozu kullanımını kapsar. Bu yöntemin avantajı, ICP-MS tespiti ile birleştirildiğinde, düşük tespit limitlerinde PGE'nin tamamı için güvenilir sonuçlar verir, çünkü bu metaller kantitatif olarak nikel filizine çıkarılmaktadır.

Yöntem, nikel tozunu, sülfürü, sodyum karbonatı, boraksı ve numune posasını bir potada karıştırmayı, bir saat boyunca 1000°C sıcaklığın üzerinde kaynaştırmayı kapsar. NiS kükürtlü külçe filiz oluştuğundan, numuneden PGE'yi çıkartır. Filiz daha sonra parçalanır ve çözdürülür ve kalan kısım, değerli metal filtre üzerinde bırakılarak harici materyallerden arındırılmak üzere filtre edilir. Konsantrasyonlarını belirlemede birkaç seçenek bulunmaktadır:

  • Filizi toz haline getirme ve INAA bitişi için bir kaba koyma.
  • Toz haline getirilmiş kükürtlü külçe filizini HCl içinde çözdürme, bir zar üzerinde PGE-içeren tortuyu süzme, altın suyunda çözme ve ICP-OES ya da ICP-MS analizi ile bitirme.
  • Toz haline getirilmiş kükürtlü külçe filizini çözdürme, tellürat ekleme ve PGE'yi yoğunlaştırmak için bunu elementer tellüryuma indirgeme. PGE, altın suyunda tellüryum çökeltisinin parçalanmasından sonra ICP-OES veya ICP-MS kullanılarak analiz edilir.

Rakipsiz nikel sülfit ateş analizi sonuçları için hemen SGS ile çalışmaya başlayın.