Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Bu seminer, katılımcılara, ilaçlara yönelik ambar ve dağıtım süreçlerine ilişkin bir kalite sistemi sunar.

GDP, kurumların, müşterilere ve farmasötik endüstrisine sundukları hizmetlerin her aşamasında kaliteye bağlı kaldıklarını gösterir.

GDP semineri, farmasötik endüstrisine yönelik İyi Dağıtım Uygulamalarına (GDP) ve nakliye veya depolama esnasında farmasötik ürünlerin güvenliğini sağlamadaki rolü hakkında bir giriş sunar. GDP gerekliliklerine uymak, kurumların, tıbbi ilaç imalatçıları tarafından arzu edildiği şekilde iyi kalitede ürünler sunabildiğine dair bir kanıt niteliğinde olup böylece sağlık hizmeti sektörüne, sağlık hizmeti tedarik zincirinin önemli bir ortağı olarak hizmet etmelerini sağlar.

Yönetmelik ve mevzuata tabi GDP kılavuzunun, farmasötik ürünlerin imalatında büyük etkisi vardır. Bu seminer, katılımcılara, GDP kılavuzu ve ilaç imalatçıları endüstrisi ile ilgili deneyimlerini meslektaşları ve endüstri uzmanları ile paylaşma ve tartışma fırsatı sunar.

Seminer, hammadde üreticilerinden bitmiş ürünlerin imalatına kadar insanlara yönelik ilaçlara ait farmasötik ürün tedarik zincirleri üzerine odaklanır ve özellikle ambarda muhafaza etme ve dağıtım süreçlerine yöneliktir.

Bu seminer kapsamındaki başlıklar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Sıcaklık Eşleme ve Lojistik Düzenlemeler
  • Soğuk Zincir Yönetimi
  • Yeniden ambalajlama, Yeniden etiketleme ve Deneme Malzemesi Yönetimi
  • Kalite Yönetim Sistemi, Risk Değerlendirmeleri, Ortak Sorunlar

Seminerin sonunda, katılımcılar:

  • Katkılarının bir kurum içindeki kalite çerçevesine nasıl uyum sağladığını kavrayabilecekler
  • Farmasötik ürünlerin kalite, güvenlik ve etkinliğinin işlevler arası bir sorumluluk olarak yansıtılmasında, farklı departmanların nasıl birlikte faaliyet gösterdiklerini bilecekler
  • İyi İmalat Uygulamaları (GMP) / İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) kurallarının neden gözlemlendiğini kavrayacak ve özellikle GDP’ye yönelik olumlu bir yaklaşım geliştirecekler

Seminer, konu anlatımları ve workshop alıştırmalarından oluşmaktadır.

İyi Dağıtım Uygulamaları Semineri hakkında daha fazla bilgi almak için hemen SGS ile irtibat kurun.