Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Çevre ya da gıda zinciri yakınında radyoaktif kontaminasyon riskini kontrol altına almanıza yardım etmek için SGS birçok üründe radyoaktivite testleri gerçekleştirir. Akredite laboratuvarlarımızı hemen arayın.

Radyoaktivitenin çevrede doğal ya da insan kaynaklı salınımını ölçmek insan sağlığı ve ekosistem yaşamı için çok önemlidir. Yasalar gereği radyoaktivite ölçümleri besin maddelerinde ve çevresel alanda kontrol altında tutulmalıdır.

Ürününüzün piyasaya herhangi bir gecikme olmaksızın ulaşmasının garanti edilmesi için ürünlerinizdeki radyoaktivite oranlarının tamamen yasal sınırlar dahilinde olduğunu bilmeniz gerekir. Bazı durumlarda ürünlerinizin test edildiğini gösteren sertifikalara gerek duyulur. Akredite laboratuvarlarımız bu testleri gerçekleştirebilir ve gelecekte oluşabilecek kirlenmelerin önüne geçmek için radyoaktif atık yönetimi sistemi belirlemenize yardımcı olabilir.

Biz aşağıdakileri de kapsayan bir dizi ürünü analiz ediyoruz:

  • Besinler - tahıllar, sebzeler, süt ürünleri, içme suyu, süt ve sıvı soslar
  • Kozmetikler
  • Kimyasallar
  • Çevresel numuneler - hava, toprak, tortu, kum, hayvan ve bitkiler, deniz suyu ve içme suyu
  • Hastane, sanayi artıkları ve atık sular
  • Atık sahaları - atıklarınızı her türlü atık deposu radyoaktivite limitine uyumlu olması hususunda kontrol ediyoruz
  • Ekosistem izleme - kontamine olduğu varsayılan bütün ekosistemde ya da sadece çevre izleme amacıyla araştırmalar yapıyoruz
  • Nükleer tesisler - uzmanlarımız yenileme amacıyla eski nükleer tesislerde ölçümler gerçekleştirir
  • Orijinal kaynaklı matrisler - ürünleriniz doğal unsurlarla üretiliyorsa, bunların organik kaynağını belirlemek için karbon-14 içeriğini ölçebiliyoruz

Multilab ® laboratuvarlarımız en son teknolojileri kullanmaktadır: gama spektrometresi, alfa ve beta ölçümleri, ışıldaması için gaz akışı orantısal sayacı. Yöntemlerimiz hızlı ve etkindir. Bu yöntemler doğal kaynaklı radyasyon ile yapay radyonüklidler arasında ayrım yaparak farklı türde radyasyonlar için gerek duyabileceğiniz iyileştirme ya da depolama imkanlarını tespit etmemizi sağlar.

Tüm sürecin sonunda sizin radyoaktivite analizi sertifikası almanızı sağlayarak ürünlerinizin ihracat için gereklilikleri yerine getirdiğinden emin olmanızı sağlıyoruz. Ürünlerinizdeki radyasyon oranını güvenli bir şekilde tespit edebilmek için ekibimizi hemen arayın.