Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Sanayi kuruluşunuz üretim sürecinde ya da işyerinde su kullanıyorsa tehlikeri lejyonella bakterilerinin oluşumuna maruz kalabilirsiniz.

SGS sunduğu lejyonella örnekleme ve analizleri ile risklerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Lejyonella risk belirleme konusunda uzman ekiplerimizi hemen arayın.

Su içerisinde oluşan en tehlikeli bakterilerden biri lejyonelladır. Lejyonella salgını sıcak sularda oluşabilir ve birçok sanayi kuruluşunun suyunda varlık gösterebilir. İşyerlerinde kullanılan ortak kaynaklar sanayi soğutma sistemleri, merkezi klima sistemi, dahili sıcak su sistemleri, çeşmeler, yüzme havuzları, spa'lar ve kamu su şebekesinde kullanılan diğer kaynaklarını kapsar.

Etkilenebilecek olan iş tipleri şunlardır:

  • Otel ve restoranlar
  • Ticari binalar
  • Endüstriyel şirketler (soğutma kuleleri ve klima)
  • Nakliyat
  • Okullar
  • Spor salonları, yüzme ve dinlence havuzları, spa'lar ve saunalar
  • Diş hekimi muayenehaneleri
  • Hastane ve bakım evleri

Su kalitenizi düzenli olarak inceleyerek kontaminasyon riskini azaltmanızı sağlamanıza yardımcı olabiliriz. Bu bakteri artışını azaltmanıza ve gelecekte oluşabilecek kontaminasyon olasılığının gözle görülür bir şekilde düşütülmesine yardımcı olabilir. Akredite ekiplerimiz su analizleri konusunda geniş bir uzmanlığa sahiptir ve yılda 15.000'den fazla su örneğini lejyonella incelemesine tabi tutmaktadır. Etkin bir şekilde tüm şüpheli risk bölgelerini inceliyor ve 48 saat içerisinde hızlı sonuçlar elde ediyoruz.

Akredite laboratuarlarımız size bağımsız örnekleme ve analiz, hijyen değerlendirmesi, iç ortam klima kontrolü, risk ve yönetim planı gibi hizmetler sunmaktadır. İşyeri tasarımınızı gerçekleştirmeniz ve lejyonella içerebilecek ekipmanlarınız için bakım planları oluşturmanız için yardım ediyoruz. Oluşturacağımız yönetim planı sağlığınıza ve güvenliğinize artı bir değer katarken yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlayacaktır.

İşyeri sağlığı ve güvenliğinizi ilgilendiren bu önemli konuyu kontrol altına almak için ekibimizi hemen arayın.