Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS karst araştırmaları, tesisinizin zemininde oluşabilecek çöküntüleri ve kaya kavitesinin önüne geçmenize yardımcı olur. Bunun nasıl yapılabileceğini öğrenmek için bizi arayın.

Karbonlu kayalık formasyonları (ya da karstik kayalıklar) yeraltı sularının sirküle olduğu bölgelerde kavite oluşumuna maruz kalabilir. Karbonlu kayaların erimesi yeraltı çöküntülerinin ooluşmasına ve tesisinizde yapısal hasarların ortaya çıkmasına yol açabilir.

Tesisinizin büyük masraflara yol açabilecek şekilde hasar görmesini engellemek için alan araştırmalarımız potansiyel sorunlu bölgeleri araştırır ve karst risk yönetimi formüle eder. Bölge jeolojisini ve zemin mukavemeti verilerini incelemek için ilk önce tesisiniz üzerine bir araştırma yapıyoruz. Dokümantasyon araştırmalarının yanı sıra bir dizi yüzeysel sondaj gerçekleştirerek yapı insaaşı esnasında önlem ölçümleri almak için önerilerde bulunuyoruz. Karstik alanların tespit edildiği bazı vakalarda tomografi ve mikrogravimetre benzeri jeofiziksel incelemelerin yardımına başvurarak karst risk değerlendirmesi yapmak için bazı akılcı teknikleri kullanmamız gerekebiliyor.

Karst risk değerlendirmesi asla gözardı edilmemesi gereken bir konudur. Uzman ekibimizi hemen arayın ve tesisinize uygun bir karst risk değerlendirmesi yaptırın.