Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Kirlenmiş sahaların dekontamine edilmesi söz konusu olduğunda, seçtiğiniz ıslah tekniğinin doğru teknik olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?

SGS, fizibilite araştırması yaparak sizin için doğru çözümü belirleyebilir. Hemen bugün bizi arayın.

Sahanız için ıslah çözümlerini düşünürken daima en uygun, en ekonomik teknikleri göz önünde bulundururuz. Doğru çözüme sahip olduğumuzdan emin olmak için, bazı durumlarda öngörülen tekniğin uygulamadaki fizibilitesini kontrol etmek amacıyla ek testler yapılması gerekebilir. Bu laboratuvar ve saha analizleri, durumunuza uygun olan ıslah tekniklerini daha yakından incelememize imkan verir.

Fizibilite araştırması için bu ek testlerden bazıları şunları kapsar:

  • Belirli fiziko-kimyasal analizler - sahadaki parametreleri (elektro-iletkenlik, çözülmüş oksijen, redoks potansiyeli), fiziksel parametreleri (alkalinlik, bulanıklık, asılı maddeler) ve kimyasal parametreleri (anyonlar, katyonlar, kimyasal oksijen ihtiyacı, toplam organik karbon) araştırmak için mobil laboratuvarlarımız kullanılarak sahada veya onaylı laboratuvarlarımızdan birinde yapılırlar.

  • Laboratuvar testlerinde ıslah simülasyonu - toprak veya yer altı suyunun temsili numunelerini kullanarak ve laboratuvarda besin maddeleri veya bakteriler ekleyerek, kirleticilerin reaksiyonlarını ve önerilen ıslah teknolojisinin etkinliğini araştırabiliriz.

  • Yerinde pilot testler - önerilen tekniğin yeterli faydayı sağlayacağından emin olmak için, sahada pilot test yaparak önerilen çözümü küçültülmüş ölçekte test edebiliriz.

  • Natural attenuation değerlendirmesi - kontamine olan ortamın fiziko-kimyasal koşullarının natural attenuation'a neden olup olmayacağını kontrol ederiz. Eğer neden oluyorsa, ekonomik bakış açısından ilgi çekici bir alternatif olarak görülebilir. Hidrokarbonlar ve klorlanmış çözücülerle çalıştığımız bu alanda engin bir deneyime sahibiz.

İhtiyaçlarınıza uygun şekilde ıslah fizibilitesinin değerlendirilmesi amacıyla, sahanızla ilgili doğru çözüm için akredite ekiplerimizi hemen bugün arayın.