Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS çevre hizmetleri, güvenli bir deniz çevresini mümkün kılmak için sağladığımız bir dizi hizmetten biri olarak balast suyu örneklemesi hizmeti sunmaktadır. Bizi hemen bugün arayın.

Gemilerde kullanılan balast suyu istenmeyen ve yerel ekosisteme zarar verebilecek deniz varlıklarını ve mikroorganizmaları beraberinde taşır. Bu sular aynı zamanda kontamine olmuş olabilir ve balık avlanma sularını tortu ve kalıcı atıklarla kirletebilir. Ayrıntılı analizlerin ardından gelen balast suyu örneklemesi gemi faaliyetlerinizin güvenli ve temiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak yegane yöntemdir.

Balast suyu örneklemesi gezici laboratuarlarımız dünya genelinde limanlarda bulunmaktadır ve test bölgeleri ile hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yalnızca elle tutulan kablolar ya da reel örnekleyiciler ve isokinetik gemi üzeri örnekleme sistemleri benzeri son teknoloji ürünü cihazlarla çalışıyoruz. Kapsamlı ekipmanlarımız en zorlu bölgelerde dahi kullanılabilmektedir.

Size deniz kirlenmesini önleyici düşük masraflı yöntemleri sunmak amacıyla sunduğumuz kapsamlı hizmetlerin bir parçası olarak daha ayrıntılı analizler gerçekleştirmek için balast suyunuzu örnekleme için hazırlıyoruz. Temiz örnekleme parametreleri şunları kapsamaktadır: ısı, tuzluluk oranı, organik maddeler, klorofil, boşaltım ve tortu, hayvanat ve poliplanktonlar Sağlıklı planktonları ve deniz canlıları oranlarını uluslararası çevre standartlarına uygun olarak izleyebiliriz.

Elde edilen sonuçlar son model görüntüleme teknolojisi ise görüntülenir ve raporlar balast suyu arıtımı ve dekontaminasyonu konularında geçerli olan gönüllü ya da zorunlu gerekliliklerin yerine getirilmesinde kullanılabilir.

Balast suyu kontrolü ve biyolojik işlemlerde kullanılan ticari teknolojiler ve biyolojik arıtmaların performansı, masraf verimliliği ve güvenliğinin bağımsız bir şekilde doğrulanması işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Analizlerimiz çevreye verilecek zararların minimize edilmesi, gelecekte oluşabilecek masrafların önüne geçilmesi ve balast suyu yönetimi çözümlerinin kontrolü için işlem tasarımını bilgilendirir.

Dünya genelinde bulunan örnekleme ve test laboratuarlarımızla akredite ve tanınmış laboratuarlarımıza asla uzakta değilsiniz. Filonuzun ihtiyaçlarına uygun bir balast suyu yönetim planı oluşturmak için ekibimizi hemen arayın.