Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Mikro kirleticiler ve inatçı organik kirleticiler (POP'lar), birikmiş miktarlarda oldukça zehirlidir. Süreçlerinizin temiz ve güvenli olmasını sağlamak amacıyla mikro kirletici ve POP testi için SGS'yi hemen arayın.

Mikro kirleticiler ve POP'lar, biyolojik olarak çözülmedikleri veya parçalanmadıkları için çevrede kalıcı olan organik bileşiklerdir. Bunlar çevrede, gıda maddelerinde ve insan dokusunda birikerek sağlık riski oluşturabilirler. Örneğin dioksinler gıda zincirinde birikebilir. Bol yağda kızartılan ürünlerde akrilamid oluşabilir veya bitki ve meyvelerin üzerinde zirai ilaç kalıntıları kalabilir.

Mikro kirletici ve POP testlerimiz üretim süreçlerinizde bu toksinlerin bulunup bulunmadığını belirleyebilir. Bu toksinlerin tespit edilmesi durumunda, birlikte çalışarak kontrol altına almanın ve çoğalmalarını önlemenin yollarını bulabiliriz. Çevre yönetmeliklerine uymanıza ve faaliyetlerinizin güvenliğini arttırmanıza yardımcı olabiliriz.

Uygulamalı Kromatografi Enstitümüz, en küçük bir kontaminasyonu dahi hızla tespit etmek için yüksek çözünürlüklü kromatografiden yararlanan benzersiz bir laboratuvardır. Mikro kirletici ve POP analizi, üstün beceri ve deneyime sahip bilim adamlarımızdan oluşan ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kirleticileri kapsayan çok geniş bir madde grubunu analiz ederken en güncel yüksek teknoloji yöntemlerini kullanmaktadırlar. Gerektiğinde üretim sürecini hızla gözden geçirebilmeniz için size hızlı sonuçlar sunmaktadırlar.

Mikro kirleticiler ve POP'lar uzun mesafelere yayılabildiğinden, insan ve çevre sağlığı için global bir tehdit oluşturmaktadırlar. Sonuç olarak, üretimden kaldırılması amacıyla büyük bir titizlikle incelenmektedir ve sıkı kanunlara tabidirler. Bu mikro kirleticilerin ürünlerinizde bulunduğuna dair bir şüphe dahi işletmenizin devamlılığını ve imajını tehlikeye atabilir.

Güvenli bir çalışma ortamı oluşturun ve şirketinizin çevreye olan etkisini azaltın.  Çalışma ortamınızda kirleticilerin varlığını izlemek ve azaltmak için ekibimizi hemen arayın.