Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, size faaliyetlerinizin çevreye ve değişen tüm çevre düzenlemelerine uyumlu olması için gerek duyduğunuz verileri elde etmeniz için bir dizi akredite laboratuvar özel analiz hizmeti sunmaktadır.

Yerel ve uluslararası alanda tam olarak akredite olan şirketimiz laboratuvar analizlerinde dünya lideridir. Deneyimli ekiplerimiz üretim yöntemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yardımcı olurlar ve çevre performansına katkı sağlayan süreçlere yatırım yaparlar. Aşağıdakileri de içeren oldukça kapsamlı çevre analitik parametrelerini inceliyoruz:

  • Hava ve gaz
  • Toz ve partiküller
  • Toprak, çamur ve tortu
  • Su (atık suyu, yeraltı suyu, yüzey suyu, işletme suyu, içme suyu, balast suyu, deniz suyu)
  • Atıklar (tehlikeli atıklar, sınai atıklar)
  • Lağım suyu ve sızıntı suyu
  • Asbest ve diğer doğal mineral lifler

Global akredite laboratuvar ağımız kontaminasyon incelemesi amacıyla gerçekleştirdiği rutin analizlerin yanı sıra düşük orandaki karmaşık ve yeni nesil kirleticileri de tespit edebilmek için daha ayrıntılı, özel analizler yapmaktadır. Kapsamlı bir liste oluşturan mikro kirletici ve inatçı organik kirleticilerin (POP) örneklemelerdeki düşük seviyeli yoğunluklarını incelemek için son teknoloji ürünü test araçları kullanıyoruz. Hedef bileşenler özenle seçilmişlerdir, yerel ve uluslararası yasalara uyum sağladıklarını garanti etmek için sürekli olarak güncellenir ve gözden geçirilirler. Gelecekte yapılacak olan çevre düzenlemelerine tabi olabilecek içerikleri de önceden öngörerek inceliyoruz.

Bağımsız çevre raporlarımız sizin çevre bilinci ile faaliyet gösterdiğinizi ortaya koyan değerli araçlardır. Bu raporlar aynı zamanda çevreye tehlikeli madde salınımının azaltımı planlarını hazırlamak için kullanılabilir.

Toksik atıklardan kaynaklanan çevresel kontaminasyon aktif olduğunuz sanayi kolunun tabi olduğu yasalar gereğince izlenmelidir. Atık analizi hizmetimiz zararlı kirleticilerin oranını belirlemenize ve çalışma sürecinizde bu içeriklerin azaltılması için öncelikli bir plan oluşturmanıza yardımcı olur.

İşinizde iyileşmeler sağlayacak iyi bir çevre yönetimi ve ruhsatlı laboratuarlarımızın özel analitik hizmetlerinden faydalanmak için hemen arayın.