Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Poliklorlu bifeniller (PCB), en katı yasal düzenlemelere tabi tutulan tehlikeli kimyasallar arasında yer almaktadır. Endüstriyel uygulamalarınızda bu toksik maddelerin salınıp salınmadığını öğrenmek amacıyla, PCB testi için SGS'yi hemen arayın.

PCB'ler, transformatörlerden yapı malzemelerine ve mürekkeplerden boyalara kadar pek çok üründe kullanılmıştır. Bazıları zehirlidir ve çöp atıklarındaki PCB kontaminasyonu ve endüstriyel yakma işlemleri sonucunda çevreye salınabilmektedir.

PCB'ler, bozunmaya direnecek şekilde stabil olduklarından, çevrede kalmaktadır. Örneğin, piyasaya çıktıkları 1920'li yıllardan bu yana üretilen tüm PCB'lerin yaklaşık yüzde onu bugün hala çevrede bulunmaktadır. PCB'ler uzun mesafelere de taşınabilmektedir. Sonuç olarak ciddi bir global çevre kirliliği oluşturur ve insan sağlığına zarar verirler. Bu nedenle, pek çok ülkede yasaklanmış veya kapsamlı kısıtlamalara tabi tutulmuşlardır.  

Bu önemli çevre ve sağlık riskinin üstesinden gelebilmeniz için, her türlü olası PCB kaynaklarını belirlemek ve bunların kontrolü ve ortadan kaldırılmasında uygulanabilir çözümler sunmak için deneyimli profesyonellere ihtiyacınız vardır.

Doğrudan yerinde çalışan laboratuvarlarımız pek çok olası kaynaktan örnekler alır ve PCB varlığı için bunları analiz eder. Oluşturulan raporlar, işyeri uygulamalarınızı PCB varlığını azaltacak şekilde düzenlemenizi ve mevcut yönetmeliklerin tümünü karşılamanızı sağlayacak tavsiye ve öneriler içerir.

Çevreye olan olumsuz etkileri en aza indirin ve uygulamalarınızın insan sağlığı için risk oluşturmadığından emin olun. Şirketinizin geleceği için sağlam raporunuzu alın. Bizi hemen bugün arayın.