Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Etkin ve düşük masraflı bir proje gerçekleştirmeniz amacıyla ilk adımda arazinin geçmişini ortaya koyan bir araştırma yaptırmanız hayati önem taşımaktadır. Arazi tetkik sürecini hemen başlatmak için SGS uzmanlarını arayın.

Herhangi bir yöneliş göstermeden ya da arazinizde "ilk adım" araştırması yaptırmadan arazinin geçmişi hakkında tam bilgi sahibi olmalısınız. Bu yerüstü ve yeraltı suları kirlenme araştırmalarının başarısı için hayati önemdedir. Geçmiş araştırması, yapılacak yöneliş araştırmasının yarım kalması riskini azaltır.

Çoğu geçmiş araştırmaları mevcut tüm evrak işlerinin ve arazi ile ilgili planların dokümantasyonunu kapsar. Ancak atıl sitelerde, faal olmayan sanayi tesislerinde ya da hatta yeni inşa edilmiş tesislerde elde edilen veriler genelde eksik ve yetersizdir. Bu nedenle biz yapacağımız geçmiş araştırmasına fazladan bir "mülakat" aşaması da ekledik.

Eldeki verileri inceleyerek arazi geçmişini yeniden oluşturabilir ve bu arazi üzerinde geröekleştirilmiş olan farklı faaliyetleri ortaya çıkarabiliriz. Bu sayede risk belirlemesi konusunda en yoğun şekilde gelecekteki araştırmalarımıza yoğunlaşabiliyoruz.

Dokümantasyon dönemi şunların yardımına başvurulmasını kapsar:

  • İdari arşivler: kadasto ve tapu kayıtları, eski faaliyet ya da çevre lisansları olası polis zabıtları veya eski arazi kullanım planları
  • Haritalama arşivleri: topografi, jeoloji, pedoloji, hidrojeoloji, doğal çevre, eski havandan ve uydudan çekilmiş resimler
  • Faaliyet arşivleri: eski sanayi planları, eski arazi geliştirme projeleri ve yeraltı ekipman ağı

Mülakat döneminin hedefi arazinin eski faaliyeti hakkında dönemin şahitlerinden olabildiğince fazla bilgi edinmektir. Şirketin eski çalışanları, çevre hizmetleri sunucusu ya da operasyonel yöneticileri ve tesise dışarıdan destek veren hizmet şirketleri ile buluşuyoruz.

Araştırmalarımızın sonucunda her geçmiş araştırması için benzersiz bir çözüm sunuyoruz. Bu size dokumantasyonlar ve alan araştırmaları ile destek oluyor. Takip edebileceğiniz adapte edilmiş ve eksiksiz bir müdahale stratejisine sahip olursunuz ve daha sonra keşfedeceğiniz ve beklenmeyen kontaminasyonların önüne geçerek gelecekte oluşabilecek masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Geçmiş araştırmaları yaptırmak ve araziniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak amacıyla ekibimizi hemen arayın.