Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin OHSAS 18001 güvenlik yönetimi standardına yönelik denetim ve belgelendirme çözümlerine ışık tutan seminer portföyünden faydalanın, iş sağlığı ve güvenliğine olan bağlılığınızı gösterin.

ISO 45001:2018 standardının Mart 2018’de yayımlanmasının ardından, şirketlere OHSAS 18001’den yeni standarda geçmeleri için üç yıl verilmiştir. OHSAS 18001 belgeleri, yeni standarda geçilene kadar bu süre boyunca geçerliliğini koruyacaktır. Fakat bu süre dolduktan sonra, OHSAS 18001 belgeleri geçerliliğini kaybedecektir.

OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerine yönelik yapılacak değerlendirmeler için uluslararası kabul gören bir standarttır. Sektörün önde gelen kuruluşları, uluslararası standartlar ve belgelendirme kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliği risklerinizi tutarlı olarak tespit edip kontrol altında tutmanızı, kaza olasılığını azaltmanızı, mevzuata uygunluğunuzu ve genel performansınızı iyileştirmenizi sağlayan bir çerçeve sunmaktadır.

OHSAS 18001 standardına yönelik denetim ve belgelendirme çözümlerine ışık tutan seminer portföyümüz, bünyenizde sağlık ve güvenlik yönetimini etkili bir biçimde uygulamanızda işletmenize destek olabilir. Çözümlerimiz, iş sağlığı ve güvenliğine bağlılığınızı ve yasal gerekliliklere uygunluğunuzu kanıtlayabilmenizi sağlar. Deneyimli uzmanlardan oluşan uluslararası ağımız sayesinde, sistemlerinizi en güncel uygulamalar çerçevesinde yönetebilirsiniz.

ISO 45001:2018 standardının yürürlüğe girmesiyle beraber, OHSAS 18001 standardından yeni standarda geçiş 12 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmelidir. Bu süre zarfında tüm uygunsuzluklar giderilmeli ve gerekli belgelendirme işlemleri tamamlanmalıdır. OHSAS belgeleri, bu tarihten itibaren geçerliliklerini yitirmiş olacaktır. Bu nedenle, 12 Mart 2020’den sonra yapılacak tüm geçiş denetimleri, ilk denetimler ve yeniden belgelendirme denetimleri ISO 45001’e göre yapılmalıdır.

İş sağlığı ve güvenliği için etkili yönetim sistemleri kurarak, çalışmalarınızı kesintisiz sürdürmenizde yardımcı olalım. OHSAS 18001 hakkında daha fazla bilgi almak ve ISO 45001 standardına kolayca nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için deneyimli ekibimiz ile bugün iletişime geçin.