Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'in yapacağı bir "İlk adım" araştırması size tesisinizi daha iyi anlama imkanı sunar. Ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızı bugün arayın.

Bir iş devralıyorsanız, bir tesis yönetiyorsanız ya da yalnızca şu anki ana faaliyet alanınızı değiştiriyorsanız tesisinizin geçmişini ve tesisinin muhtemelen eski kullanımından kaynaklanan kirlenmelere maruz kalmış olabileceği gerçeğini asla göz ardı edemezsiniz.

Yön belirleyici bir "İlk adım" araştırması tesisinizin zemini ve yeraltı sularının durumunu net bir şekilde anlamanızı sağlar. İlk araştırma vazgeçilmezdir ve motivasyonunu birçok durumdan alıyor olabilir: bir sanayi müşterisi lisansını yenilediğinde ya da faaliyet alanını değiştirdiğinde; bir akaryakıt istasyonu sahibi ya da özel bir mülk sahibi dışarıya şüpheli kirleticiler saldığında; bir aracı kontaminasyon olmuş bir araziyi aldığında; bir kamu idaresi atıl bir tesisi yönettiğinde. "Sıfır kirlenme" sınıflandırması verebilmek için bir araştırma yapılması bazı idari makamlar ve potensiyal alıcılar tarafından talep edilmiş olabilir.

Nedeni ne olursa olsun biz hızlı sonuçlar vermesi garanti yön belirleyici bir "ilk adım" araştırması gerçekleştiriyoruz. Arazi kontaminasyon araştırmaları aşağıdakileri kapsar:

  • Bir örnekleme stratejisinin ve zemin ve zemin suyu araştırma yöntemlerinin yasal ve düzenleyici gerekliliklere uygun olarak geliştirilmesi
  • Amaç ve bütçenize göre manuel (perküsyon augeri ya da ekipmanı) ya da mekanik (sondaj makineleri, mekanik kazı makinesi) ile delme
  • Yeraltı sularının örneklenmesi için piyesometre kurulumu (düşük diyametre kuyular)
  • Sertifikalı laboratuarlarımızda tesisin çevresel değerlendirilmesi ve analizi
  • Analitik verilerin yasal eşik değerler bazında yorumlanması
  • Toprağın durumuna bağlı olarak yapılacak sonuç formülasyonunun yanı sıra olası bütünleyici araştırmaların önerilmesi tesisiniz için gerek duyduğunuz bilgilerin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Çalışmalarımızı yalnızca son güvenlik standartlarına ve gizlilik ve entegrasyon kurallarımıza uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

Tesisinizi hakkında daha hayati bilgiler elde etmek için ilk adımı atın ve bizi hemen arayın.