Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Dioksin ve furan kanserojen maddelerdir ve çevre düzenlemelerine en fazla tabi tutulan maddeler arasında yer alırlar. Dioksin ve furan denetimi yaparak tesisinizin güvenli olmasını sağlamak için SGS'yi hemen arayın.

Atık yakımı, kimyasal üretim ve kağıt beyazlatma benzeri sanayi prosesleri nedeniyle sehven ortaya çıkan dioksin ve furanlar hava, su ya da kontamine olmuş zeminde bulunabilirler. Bu maddelerin yoğun olarak birikmesi insan sağlığını ciddi şekilde tehlikeye sokabilir.

Yapacağımız dioksin ve furan testleri toksik emisyonların nerede ortaya çıktığını belirler ve çalışmalarınızın güvenliğini artırır. Sanayi ve atıl durumdaki arazinizdeki hava, su ve zeminin temizlenmesi konusunda size yardımcı olabiliriz. Gıda ve hayvan yemlerindeki dioksin ve furan oranlarının tespit edilmesinde de size yardımcı olabiliriz.

Yerel ve uluslararası alanda tam olarak akredite şirketimiz dioksin ve furan testleri için dünya genelinde lider ve güvenilir kabul edilen laboratuvarlara sahiptir. Yapacağımız laboratuvar analizleri ile bu içeriklerin salınımının azaltılması ve kontrolünün yapılmasıyla üretim sürecinizin daha güvenli bir hale geleceğinden emin olabilirsiniz.

Dioksin ve furan oranının belirlenmesinde yüksek çözünürlüklü kütle spektometre yöntemi yasal olarak kabul edilen yegane analitik tekniktir. Uygulamalı Kromatografi Enstitümüzde çalışan ekiplerimiz, olası emisyon kaynaklarının denetlenmesi ve hatta düşük oranların bile izlenip ölçülmesi için bu alanda mevcut olan son teknikleri kullanmaktadırlar.

Önceliklerinize bağlı olarak dioksin ve furanların insan sağlığına yapacağı olası riskleri belirlemek amacıyla birçok içeriği test ediyoruz. Bu testlerin kapsamı şu şekildedir: Toprak ve tortu, su, hava, egzoz gazı emisyonu, bitki ve hayvan dokuları, kan ve serum, gıda ve hayvan yemi stokları. Her yıl binlerce örnekleme yapıyoruz ve son yasal düzenlemeler konusunda bilgilerimizi sürekli güncelliyoruz. Kontamine olmuş arazilerin sürekli olarak desteklenmesi ve tesisinizin restorasyonunu da sağlıyoruz.

İşyerinizin temiz ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlamak için uluslararası alanda kabul gören laboratuvarlarımızın size yardım etmesini sağlayın. İşyerinizin güvenlik sicilini muhafaza etmek için ekibimizi hemen arayın.