Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Radyo karbon tarihleme benzeri karbon dioksit arkeometrisini kullanarak karbon dioksit emisyonlarınızın ölçülmesi karbon ayakizinizin yönetilmesine yardımcı olabilir. Çevreye yapmış olduğunuz etkileri azaltmak için danışmanlık hizmetleri almak için ekibimizi hemen arayın.

Karbon dioksit emisyonlarının ölçümlerini düzenleyen güncel yasalara uyum sağlamanıza yardım edebiliriz ve bağımsız analizlerle doğrulanmalarını sağlayabiliriz. Karbon dioksit arkeometri analizlerimiz elektrik enerjisi ve yalnızca yenilenebilir karbon ile üretilen termal enerji oranınızı belirleyerek işinize katkı sunabilir. Bu karbon ayakizi oranınızı azaltabilir ve karbon kredilerinizin artmasını sağlayabilir. Analizlerimiz sanayi uygulamalarınızın izlenmesi amacıyla oluşturulan çevresel yönetim planınızı tamamlayabilir ve yıllık sera gazı emisyonlarınızı raporlar.

Karbondioksit oranının önemli bir bölümü biyojenik karbondan kaynaklanır (karbon, hidrojen ve oksijenin yakılmasından oluşan biyolojik maddeler) Bu, karbonun doğal karbon döngüsü içerisinde kazanılmasından dolayı karbon nötr emisyon sağlar. Kyoto Protokolü ve bazı sera gazı emisyon programları çerçevesinde biyojenik karbon ve yan ürünlerden elde edilen alternatif yakıtların kullanılması, sera gazı emisyonunun azaltılması olarak sınıflandırılabilmektedir.

Biyojenik ve fosil bazlı karbon dioksit arasında bir ayrım yaparak şirketiniz efektif sera gazı emisyonunu ve karbon ayakizi oranını azaltmak için ihtiyaç duyulan kredi oranını belirliyebilirsiniz. Düşük emisyonlarınızı güvenli bir şekilde raporlamanız durumunda, kapasite fazlanızı emisyon ticareti ile nakite çevirme potansiyeline sahip olabilirsiniz.

Teknik elemanlardan oluşan uzman ekiplerimiz yerinde karbon dioksit ve karışık yakıt ölçümleri gerçekleştirmek için son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanmaktadırlar. Radyo karbon tarihleme yönteminin kullanılması sürekli bir izleme için gerekli olan laboratuar odaklı, pahalı ve zararlı ham yakıt örneklemesi testlerinin yapılmasına gerek bırakmaz. Sonuçlar akredite laboratuarlarda radyokarbon alanında kazandığımız yoğun tecrübeler ışığında analiz edilir.

Çalışmalarınızın çevre sağlığına yaptığı etkileri bugünden azaltın. İşinize uygun sürdürülebilir çözümler için uzman çevre ekibimizi hemen arayın.