Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Çalışanlarınızın sağlıklarının tehlikeye girmesini önlemek ve yerel makamlardan uyumluluk izni alabilmek için SGS çevre ekibini hemen arayın.

Gürültü ve titreşim araştırmalarımız sorunlu bölgelerin tespit edilmesini sağlar ve işinize uygun olarak tasarlanmış çözümler sunar.

Sanayi süreçlerinizin ve makinelerinizin yol açtığı gürültü ve titreşimler çalışanlarınızın duyu kabiliyetinin tehlikeye girmesine ve yerel idari makamlardan aldığınız izinlerin iptal olmasına neden olabilir. Fabrika ve çevresinde, tesis içerisinde ya da yakında bulunan binalarda, uçak pistlerinde, yakında bulunan otoyol ve demiryollarında oluşan gürültü ve titreşimleri ölçebiliriz.

Sanayi kolunuz için geçerli olan tüm düzenlemelere uymanızı sağlayabiliriz. İlk olarak işinize ait tüm akustik parametreleri tanımlarız ve işinizi daha iyi gerçekleştirmeniz için gürültü ve titreşimleri nasıl kontrol edebileceğiniz konusunda danışmanlık sağlarız.

Gürültü ve titreşim araştırmalarımızın kapsamı şu şekildedir:

  • Gürültü kaynaklarının tespiti ve tesiste ölçümler 
  • Gürültü seviyesinin ölçümü ve kayıt edilmesi
  • Yapı inşaatlarındaki gürültü ve titreşimlerin sürekli olarak izlenmesi
  • Akustiğin sağlanması gereken tesislerde araştırmalar 
  • Çevresel etki değerlendirmeleri (gürültü modellemesi/öngörüleri)
  • Bir dizi standart çerçevesinde sanayi, demiryolu ve trafik gürültüsü hesaplaması

Gürültü ve titreşim testlerimizden elde ettiğimiz sonuçlar hesaplanmış ölçümler olarak üç boyutlu ve renkli kodlanmış modeller şeklinde sunulur. Sorunlu alanların nerede olduğunu tam olarak görürsünüz ve veri analizlerimiz temelinde gürültü ve titreşimlerin azaltılması için size danışmanlık hizmeti sunarız.

Akustik yalıtım, yapı malzemelerinin uygulanması ve gürültü ve titreşimin azaltılması teknikleri konusunda uzman danışmanlık hizmetlerimizden ve gelişmiş çözümlerimizden yaralanın. İşinize uygun bir gürültü ve titreşim azaltım planı hazırlamanız için size danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Tesisinizdeki sıhhi ve güvenlik koşullarını iyileştirmek amacıyla gürültü ve titreşim araştırmalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman ekibimizi hemen arayın.