Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Yolcu gemileri, kargo gemileri, feribotlar ve konteyner gemileri, tüm bunlar giderek artan oranda yasal kontollere tabi emisyonlar üretmektedir.

SGS çevre hizmetlerini gemi emisyon hizmetleri için görevlendirerek, kirleticileri izleyebilir ve yasal sınırlamalara uyabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ekibimizi hemen arayın.

Kontrol altındaki su ve limanlara giriş için geminizin yasal gereklilikleri karşıladığından emin olmak üzere toplam gemi emisyonlarınızı bilmek önemlidir. Gemi baca emisyonu izleme hizmetlerimiz, egzos ve bacalardaki kirletici numuneleri almak ve izlemek için çok çeşitli sistemlerden yarlarlanmaktadır. Filonuzun koşullarıyla başa çıkacak güçlü test teknikleri kullanıyoruz. Bunlara örnek olarak ısı, yağmur, rüzgar ve harekete dayanıklılığı verebiliriz. Numune alımı alanda gerçekleştirilirken, analiz hem gemide hem de yetkili laboratuarlarda gerçekleştirilmektedir.

Gemi emisyon hizmetlerimizi kullanmanın bir avantajı da, yaygın ofis ağımızın testlerin gemi kontollü sulara girmeden önce kalkış limanında yapılabileceği anlamına gelmesidir.

Global ısınmayı azaltmak üzere tasarlanmış olan gemilerin oluşturduğu hava kirliliğinin önlenmesine dair Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) konvansiyonu (MARPOL konvansiyonu Ek VI), gemi egsozlarından çıkan azotoksit, sülfüroksit ve sera gazı emisyonları konusunda daha katı global sınırlamalar oluşturmuştur. Ayrıca, özellikle de liman ve kıyıların yakınında yaşayan insanlar için çevre kalitesi ve insan sağlığını artırmayı hedefler. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda yürürlüğe girecek yeni MARPOL değişikliklerini göz önünde bulundurarak, uzman ekiplerimiz en son gelişmelerden hep haberdar olmanızı sağlasın.

Gözden Geçirilmiş Marpol Ek VI yönetmeliklerinde belirtilen ekipman ve yöntemleri kullanıyoruz. İzleme sıklığımız ve raporlarımızın formatı da yasal gereklilikleri karşılamaktadır ve emisyonları azaltma konusundaki kararlılığınızı belgelemek için kullanılabilirler. Ayrıca idari makamlara ve paydaşlarınıza, yasal gereklilikleri karşıladığınızın bir kanıtını sunarlar.

Size, azaltma ve kontrol seçenekleriyle birlikte, emisyon istatistiklerinin dökümü de dahil olmak üzere ayrıntılı bir izleme raporu sunuyoruz. Emisyonları azaltmak için, gerekli motor modifikasyonları da dahil, işletmeniz için etkin maliyetli ve sürdürülebilir bir süreç tasarlamanıza yardım edebiliriz.

Emisyonlarınızı azaltmak, iş ortaklarınıza ve paydaşlarınıza, temiz bir çevre kaydı konusundaki kararlılığınızı gösteren açık bir sinyaldir. Gemi emisyon izleme hizmetlerimizden faydalanarak yasal uygunluğu daha kolay hale getirin. Bize hemen arayın.