Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin sunduğu çevresel saha değerlendirmeleri ile çevresel yükümlülüklerin, yatırımlarınız üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirin.

Günümüzün değişken piyasa bağlamında, bir varlığın çevresel risklerinin satınalma öncesinde belirlenmesi zorunludur. Çevresel saha değerlendirmeleri, bir tesisin yükümlülüklerini ayrıntılı olarak anlatır ve temizleme işlemleri için gereklilikleri değerlendirip, bir tesisin gerçek değerini anlamanıza yardımcı olur.

SGS Çevresel Saha Değerlendirme (ESA) hizmetleri

Çevresel Durum Tespiti (EDD) hizmetimiz, birleşme ve satın alma (M&A) veya elden çıkarma işlemleri sırasında sizi tam olarak bilgilendirerek, işletmenize finansal açıdan fayda sağlayacak bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur. EDD'ler, işleminizi nasıl yapılandıracağınız ve getirileri artırmak için yeni satın almaların çevre yönetimini çerçeveleyeceğiniz konusunda anında rehberlik sağlar.

SGS Aşama I, II ve III çevresel saha değerlendirmeleri sağlar.

 • Aşama I Çevresel Saha Değerlendirmesi – belirli kapsam gereksinimlerini karşılamak için olası adaptasyon ile ASTM standardına dayanır. Şunları içerir:
  • Kayıtların İncelenmesi: varlığın potansiyel çevre sorunlarının belirlenmesine yardımcı olan kayıtları elde etmek ve gözden geçirmek
  • Tesis Keşfi: kontaminasyon varlığı için Potansiyel Endişe Alanları (AoPC'ler) belirlemek için bir tesis kılavuzu
  • Tesis hakkında detaylı bilgi sahibi olan tesis yöneticileri ile yapılan görüşmeler
  • Gerektiğinde ek değerlendirmeler için öneriler (Faz II ESA) dahil olmak üzere, tesisin çevresel kaygıları ve yükümlülükleri hakkında raporlama
 • Aşama II Çevresel Saha Değerlendirmesi – Aşama II ESA, Aşama I ESA'da önerilen AoPC'lerde (toprak ve yeraltı suyu, potansiyel olarak asbest içeren malzeme, vb.) Örnekler daha sonra şüpheli parametrelere göre analiz edilir ve analitik, yerel veya uluslararası eşik değerlerle karşılaştırılan sonuçlardır. Eşikler aşıldığında, düzeltilen olası sonuçlar ve çözümler hakkında tavsiyeler sağlanır
 • Aşama III Çevresel Saha Değerlendirmesi – Aşama II ESA tavsiyelerine dayalı ek araştırmalar

Neden SGS'yi seçmelisiniz?

100'den fazla bölgede faaliyet gösteren dünya çapındaki çevre uzmanları ağıyla, herhangi bir tesisi satın almadan veya elden çıkarmadan önce değerlendirmek için ihtiyacınız olan yerel uzmanlığa sahibiz. Tesisinizdeki kontaminasyonun doğasını ve kapsamını tam olarak anlamanıza yardımcı olmak için kapsamlı test, numune alma, izleme ve dağılım modelleme deneyimine sahibiz. Kapsamlı değerlendirmelerimiz, insan sağlığı ve çevreye yönelik riskleri belirlemenize, iyileştirme seçeneklerini ve risk yönetimi önlemlerini tanımlamanıza olanak sağlar.

Çevresel saha değerlendirmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel SGS ofisinizle iletişime geçin.

bizimle iletişime