Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin dağılım modelleme hizmeti ile kaynak noktasından dağılmaya kadar gelecekteki kaynak kirliliğini anlayın.

Modeller, çevre kirliliğine kaynak katkılarını belirlemek ve kirleticilerin zararlı etkilerini azaltmak için etkili stratejilerin tasarımına yardımcı olmak için hükümetler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir tesiste yeni bir faaliyete başlamadan önce, tesisin çevre üzerindeki etkisini değerlendirmelisiniz. Planlamanın önemli bir parçası olan dağılım modellemesi, bir faaliyetin gelecekteki etkisini tahmin etmenize ve uygun kontrol önlemlerini belirlemenize yardımcı olur. Bu, yerel yönetimin faaliyet iznini alma yolunda hayati bir adımdır.

Modelleme, hava, koku, su ve gürültü gibi çeşitli matrisler üzerinde gerçekleştirilebilir. Modelin gerçeklikle yeterince eşleştiğini sağlamak için doğru alan ve analitik veriler gerektirir.

SGS dağılım modellemesi

Çevre uzmanlarımız, özel modelleme araçlarını kullanarak, kirlenme kaynağının etkisini tahmin edebilir ve çevreyi etkileyecek kirlilik düzeyini hesaplayabilirler. Her bir kirletici türü konusunda uzman olan hassas modellerimiz, gelecekteki zorlukları tahmin etmek ve bu etkilere karşı azaltma stratejileri geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Örnek olay incelemesi: yeraltı suyu modellemesi

Hidro-jeologlarımız, Modflow gibi bir modelleme aracı kullanarak bir model veya dizi model geliştirecektir. Su havzalarının yeraltı suyu kaynakları üzerindeki etkisini değerlendirecektir. Modeller aynı zamanda su havzası etrafındaki koruma alanının hesaplanmasınıda sağlayacaktır. Uzmanlarımız daha sonra kirleticiler için dağılım oranlarını hesaplamak ve kirlilik bulutunun gelecekteki davranışını tahmin etmek için veri modelleme yazılımını kullanacaktır.

Neden SGS'yi seçmelisiniz?

Her alandaki modelleme uzmanları, saha numuneleme ve ölçümler için global çevre, sağlık ve güvenlik (EHS) bilim adamları ağıyla, dağılım modelleme hizmetleri için ilk tercihiz. Aeromod ve Calpuff ile Hava Dağılım Modellemesinden Cadna ve Immi ile Koku dağılımı ve Gürültüye kadar çok çeşitli modelleme araçları kullanıyoruz. Dünyanın neresinde çalışıyor olursanız olun, hedeflerinize verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak yerel uzmanlığa sahibiz.

Dağılım modellemesi hakkında daha fazla bilgi için yerel SGS ofisinizle iletişime geçin.

bizimle iletişime