Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, denizyolu taşıması ve ticaret hizmetlerinde dünya lideridir.

Denizcilik hizmetlerimiz uluslararası standartlara göre yapılmakta ve yönetilmekte olup, yükleme uzmanlarımız ve denetçilerimiz tüm dünyadaki limanlarda ve terminallerde saygı duyulan kişilerden oluşur. Yükleme uzmanlığı, kira başlangıcı ve kira sonu muayenesi SGS'nin deniz taşımacılığı ve ticari nakliye sektörü için sunduğu iki farklı hizmettir.

Yükleme Uzmanı

Bir SGS yükleme uzmanı, dünyanın herhangi bir yerindeki bir limanda veya terminalde yükleme boşaltma sırasında sizi ve çıkarlarınızı temsil eder. Bu kişi, gemi, terminal operatörleri ve üçüncü taraf sörveyörler arasındaki ana bağlantınızdır. Yükleme uzmanlarımız yerel denizcilik operasyonları ve prosedürleri konusunda uzman olduğu için son derece etkilidirler. Bağımsız lokal yükleme uzmanlarımız deniz taşımacılığında deneyim sahibidir ve SGS global ağı ile desteklenmektedir.

SGS hizmetleri aralarında şunların da bulunduğu pek çok faydalı özelliğe sahiptir:

  • Yükleme ve boşaltma işlemlerinin zamanında ve etkin bir şekilde yapıldığını denetleme
  • Güvenlik uygulamalarına her zaman dikkat edilmesini temin etme
  • Limana girme zamanını yönetme
  • Tüm çevresel kanunlara ve yönetmeliklere uyulduğunu denetleme
  • Tüm bürokratik işlemleri ve dokümantasyonları tamamlama
  • Sevkiyatınızın işleyişi hakkında sizi sürekli bilgilendirme ve olası sorunları bildirme

Kira Başlangıç ve Kira Sonu

Geminin sahibi veya kiracısı olun, bir kira sözleşmesinin başında ve sonunda geminin durumunun doğru ve objektif bir şekilde kayıt altına alınması son derece önemlidir. Bu bilgiler, sözleşme koşulları veya geminin sözleşme sonrasındaki bakımı üzerinde bir anlaşmazlık olduğunda başvurulacak önemli kaynaklardır.

SGS'nin deneyimli denizcilik sörveyörleri sizi temsil eder. Bu kişiler, gemi kira sözleşmesi yürürlüğe girmeden önce gemiyi muayene eder. Gemi donanımını inceleyerek genel durumunu ve bakım ihtiyaçlarını raporlar. Kira sözleşmesinin sonunda gemiyi yeniden inceleyip, dikkate değer değişiklikleri raporlarlar. Konuyla ilgili ayrıntılı raporlar derhal sözleşmenin taraflarına sunulur. Bu raporlar, kira sözleşmesi sonunda geminin durumu veya bakımıyla ilgili bir anlaşmazlık olduğu zaman çıkarlarınızın korunmasında resmi bir kanıt görevi görür.

Bağımsız yükleme uzmanı ve kira başlangıcı/sonu denetimleri, yük taşıma hizmetleri konusunda güvenilir bir lider olan SGS tarafından sunulan iki adet taşıyıcı gözetimi hizmetidir.