Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Bir geminin depo incelemesi ve koşullu incelemesi, geminin genel durumu belirlenip belgelendirilirken kullanılan önemli bir unsurdur.

Gemi sahibi değiştiği veya gemi süreli olarak kiralandığı zaman çıkarlarınızı ve yatırımınızı korur. Yerel SGS denetçileri global SGS ağı ile çalışarak bağımsız denetiminizin endüstrideki en iyi standartlara göre yapılmasını sağlar.

Gemiyi satın alırken, satarken ya da kiralarken yaptıracağınız depo ve koşullu denetim hizmeti, geminin gerçek durumu hakkında size belgelendirilmiş bir kanıt sunar. Denizcilik uzmanlarımızdan biri tarafından gerçekleştirilen bir görsel inceleme, yükleme limanından hareket eden toplu yükünüzün boşaltım limanına aynı kalitede ulaşmasını sağlayarak ticari ve sözleşme risklerinizi en aza indirmenizi de sağlar.

Depo Denetimleri

Yakıt tankı denetimi, gemideki yakıtın ve yağlama yağının miktarını ortaya koyar. Olası bir anlaşmazlık veya hak talep etme durumunda depo işlemlerine ait belgeler gerekli olacağından bu denetimler önemli bir kayıp önleme tedbiridir.

Depo numunelerinin doğru toplanmaması veya dağıtılmaması, muhtemel bir anlaşmazlıkta uzlaşma sağlayamama riskini doğuracaktır. Global üçüncü taraf denizcilik denetçileri ağımız, kiralama dönemlerinden önce ve sonra depo denetimleri yapma konusunda engin deneyime sahiptir.

Durum Denetimleri

Durum denetimleri genellikle depo denetimiyle birlikte yapılır. Durum denetimi, yükleme ekipmanının, yük ambarlarının ve gemi ambar ağızlarının durumunu belirlemek ve kayıt altına almak için yapılır.

SGS denetçileri tüm dünyada üne sahiptir. Denetçilerimiz, satın aldığınız, kiraladığınız ya da kullandığınız geminin gerçek durumu hakkında bağımsız ve belgelendirilmiş bir kanıt sunarlar. SGS uzmanları tarafından sunulacak bulgular ve rapor, gemiye veya yüke zarar gelmesi nedeniyle ileri sürülebilecek hak taleplerini bertaraf etmek için kullanılabilir.

Durum ve depo muayeneleri, toplu yüklerinizin taşınmasında finansal koruma ve güven sunan iki SGS ticari taşıma muayenesi türüdür.