Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'den Endoskop Gözetimleri – türbin kullanılabilirliğini ve rüzgar çiftliği enerji verimini maksimize edin.

Rüzgar çiftliği projelerine yatırım yaparken önemli sorunlardan biri, karlılığı etkileyen türbin kullanılabilirliğidir. Durma ve onarım süreleri nedeniyle, rüzgar türbinlerinde her zaman düşük enerji verimi riski vardır. Kritik bir bileşende küçük bir arıza bile istenmeyen atıl süreye ve iş kaybına neden olabilir. Bir rüzgar çiftliğinin etkin ve kârlı çalışması için güvenilirlik önemlidir.

Bunun çözümü için, kritik bileşenlerinin arızalarını olabildiğince tespit etmek için bir hizmet içi gözetim yöntemi olan endoskop gözetimini öneriyoruz. Endoskop gözetimi bileşenlerin mevcut durumunu belirlemek sipariş ve titreşim ölçümü ve/veya yağ analizi sonuçlarını doğrulamak için hasarlı parçaların gözle kontrol edilmesini sağlar.

Endoskop gözetimi nedir?

Gelişmiş bir tahribatsız test (NDT) yöntemi olan endoskop gözetimi hizmet içi gözetimlerimizin bir parçası olarak, bir rüzgar türbininin çeşitli bileşenlerinin tüm kullanım ömrü boyunca, denetlendiği ve izlendiği bir dizi etkinlik içeren özel bir hizmet sunumudur.

Video endoskop gözetimi erişim kısıtlaması olan iç alanlara çevredeki yapıları veya makineleri sökmeye gerek kalmadan erişim için yaygın olarak kullanılmaktadır. Teknoloji incelenen bileşen veya öğenin amacına için uygun olmasını sağlar. Sorunların daha büyük bir soruna neden olmadan önce keşfedilmelerini sağlar.

Neden SGS'yi seçmelisiniz?

Endoskop gözetim yöntemimizin kullanılması rüzgar türbininin daha sonra zarar görmesini önlemek için, normal şartlardan beklenmeyen bir bozulmanın erken aşamada tespit edilmesini sağlar. Normal şartlardan bir bozulmayı mümkün olduğunca erken tespit etmek ve ve böylece rüzgar çiftlikleri masraflı durma ve onarım sürelerini önlemek için rüzgar türbini bileşenlerinde arızaları ve kesintileri kontrol ederiz.

Ekibimiz küresel ölçekte yenilenebilir enerji sektöründe geniş deneyim ve uzmanlık sayesinde, verimi en üst düzeye çıkarmak, maliyetli çalışmama sürelerini azaltmak ve yönetmelik gerekliliklerini karşılamanız için size bakım, gözetim, performans denetimi ve önleyici arıza analizleri sağlar.

SGS'den endoskop gözetimi ile rüzgâr çiftliğinizin etkin ve kârlı işleyişini sağlayın. Daha fazla bilgi için yerel ofisinizle irtibat kurunuz.