Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Tüm dünyanın yeşil enerji ihtiyacını karşılayabilmede etkin bir seçenek olarak görülmesi bakımından uranyum tüm dünyada daha değerli bir emtia haline gelmektedir.

Bu nedenle, madencilik sektöründe uranyum çıkarma faaliyetlerinde bir artış söz konusudur. SGS, uranyum testi hizmetlerinde uluslararası tercih edilen bir laboratuvardır.

Deneyimli analitik profesyonellerimiz ve teknisyenlerimiz, uranyum projeleriniz için rakipsiz test sonuçları sunabilir. Bu emtia üzerinde çalışılması için gereken deneyime sahibiz ve gerekli güvenlik alt yapısını hazırladık.

SGS, tüm dünyadaki seçkin laboratuvarlarda uranyum analizleri ve testleri yapma ruhsatına sahiptir. Sunduğumuz analitik hizmetler şunları içerir:

  • Numune Hazırlama
  • Mobil Metal İyon (MMİ™) filtreleme ve analiz 
  • Numune öğütme (kral suyunda yıkama, çok asitli öğütme, sodyum peroksit veya borat füzyonu, lityum metaborat füzyonu)
  • XRF, ICP-AES, ICP-MS ve INAA laboratuvar analizi
  • B, As, V, Ni, Co, Cr, Mo, Pb ve Zn dahil ana elementler ve kılavuz element analizi
  • Mineralojik değerlendirmeler ve tanımlamalar
  • Doğru numune işleme, kısa süreli depolama ve imha

Mobil Metal İyon (MMITM) Analizi

MMI, şirketlerin derindeki maddeleri keşfedebilmesini mümkün kılan güçlü bir jeokimyasal keşif aracıdır. Bu araç, daha önce klasik yüzey jeokimyası ile keşfedilmemiş hedefleri belirleyebilir. MMI, yüzey toprağındaki uranyum dahil mobil metal iyonları ölçer. Bu mobil metal iyonları cevher gövdelerinden kopar ve yüzeye doğru yukarı çıkar. Gelişmiş kimyasal prosesler ve araçlar kullanılan MMI sayesinde yüzey topraklarındaki bu iyonlar ölçülerek uranyum oluşumunun bulunduğu yer tespit edilebilir.

Mineral tanımlama, tekstürler, kimya

SGS, uranyum mineralleri için pek çok mineralojik araca sahiptir. Bunların arasında elektron mikroprobu, optik mikroskobi, görüntü analizi, elektron mikroskobik tarama, X-ray difraksiyon (XRD) ve elektron mikroskobu (QEMSCAN®) taramasıyla miktar hesaplaması mevcuttur. Uranyum mineralleri, XRD ve elektron mikroprobu ya da QEMSCAN® kullanılarak yapılan kompozisyon miktarı hesabıyla tanımlanabilir. Bu ekipman, iz fazlarındaki uranyumu belirler veya çevresel endişeleri ortaya çıkarabilir.

SGS, başka bir yerde bulamayacağınız kombine yetenek seti, endüstriyel uzmanlık ve işleme protokollerini sunar. Güvenli, güvenilir, zamanında, düşük bütçeli ve sağlam uranyum analitik testleri için bizimle işbirliği yapın.