Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Benzinin kalite kontrolü; üreticiler, ticaretini yapanlar ve dağıtıcılar için temel risk yönetim aracı olarak büyük önem taşır.

SGS olarak belirtilen tüm teknik özelliklere uygun tam kapsamlı testler gerçekleştiriyoruz. Bunlar arasında EN 228 gibi Avrupa Standartları, Amerikan Test ve Malzeme Derneği (ASTM) D4814, California Hava Kaynakları Kurulu (CARB), ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Colonial Pipeline spesifikasyonları ve diğer boru hattı şartnameleri yer almaktadır.

Laboratuvarlarımız, rutin RON (Araştırma Oktanı), MON (Motor Oktanı), RVP, damıtma, kükürt ve yoğunluk tespiti dahil olmak üzere geniş bir dizi benzin test hizmeti sağlamaktadır. Rafinerilerden, depolama tesislerinden, depolama tanklarından ve boru hatlarından alınan tüm benzin numunelerinde tüm benzin özelliklerini analiz ediyoruz. Global laboratuvar ağımız sayesinde ilgili menfaat sahiplerine bir risk yönetimi ağı sağlıyoruz.

NEDEN SGS?

SGS, yeniden formüle edilmiş benzin (RFG) ve klasik benzin test ve gözetim hizmetleri için ilk arayacağınız noktadır. Tüm dünyadaki laboratuvarlarımız, geniş bir dizi benzin test hizmeti sunmaktadır ve hükümet kuruluşlarınca onaylanmış yöntemlere (örneğin EPA) tümüyle bağlı kalmaktadır.

Deneyimli, son derece bilgili analiz uzmanlarımız, en ileri teknoloji ile donatılmış modern laboratuvarlarda hizmet vermektedir. Laboratuvarlarımızın birçoğu ISO 17025 standardına uygundur ve analitik testlerimizi en yüksek laboratuvar standartlarında sunabilmemizi sağlamaktadır. SGS, laboratuvar kalitesini ve izleme yeterliliğini, şirket içi ve üçüncü taraf "round robin" test programlarına, şirket içi bağımsız tetkiklere, seminerlere ve yetkinlik uygunluğu standartlarına katılım yoluyla korumaktadır.

SGS tarafından petrol ve gaz kargolarında uygulanan ticari gözetim hizmetleri daima API, UOP, GOST, MPMS, ASTM, IP ve EN test metotları gibi kabul görmüş petrol ve petrokimyasal standartlarına ve ISO, CEN veya bölgesel ve ulusal kuruluşların belirlediği standartlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Belirli bir sözleşme şartnamesinin bir parçasını oluşturduğunda, müşteriler tarafından verilen veya özel olarak oluşturulan analitik yöntemler de kullanılmaktadır.

Gerektiğinde müşterilerimize, belirli bir işlemde (veya işlem serilerinde) risk yönetimini desteklemek üzere dikkate almaları ve kullanmaları için en uygun standartlar konusunda yardımcı olabiliriz. Ayrıca iş uygulamaları, standartlar ve teknolojilere ilişkin tüm konularda kapsamlı teknik uzmanlık ve destek sağlıyoruz.

Aktif bir sektör lideri olarak SGS; ASTM, ISO, CEN, EI (Enerji Enstitüsü, eski adıyla Petrol Enstitüsü) ve IFIA bünyesindekiler gibi pek çok sektör kuruluşunun, standartlar organizasyonlarının ve teknik çalışma grubunun aktif bir üyesidir.

SGS'nin benzin testi hizmetleri hakkında daha fazlasını öğrenin.