Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Akaryakıt, ham madde ve petrokimyasalları kara yolu ve demir yoluyla naklederken doğru miktar tespiti çoğunlukla sorun olmaktadır.

Hatta en küçük sistemik hatalar bile sürekli tekrarlandığında önemli kayıplara, yüksek navlun ve sigorta giderlerine yol açabilir ve aslında mevcut olmayan fiziksel kayıpları telafi etmek için büyük miktarda kaynağı israf edebilir. Bundan dolayı tedarik zincirindeki bütün tarafların miktar ölçümüne güvenebilmeleri önemlidir.

Bu da kamyonların ve demir yolu vagonlarının, ölçüm aparatları, termometreler, kantarlar gibi diğer ilgili ekipmanların kalibrasyonunun profesyonel ekipmanlarla ve uzman operatörlerle yapılması gerektiğini ifade eder. SGS kalibrasyon uzmanları nakliyecilerin, kara yolu ve demir yolu operatörlerinin, tüccarların ihtiyaçlarına hitap eden çeşitli hizmetler sunmaktadır.
 
Uzmanlarımız, API, IP, ISO ve ulusal standartlar kurumlarının uluslararası kabul gören çeşitli yöntemlerini kullanarak kara yolu ve demir yolu araçlarının kalibrasyon hizmetlerini sunmaktadırlar. Üstelik, yedek ölçüm çubuklarının tedariki, çevrim tabloları ve onarım veya bakım sonrası kalibrasyon gibi kalibrasyona ilişkin diğer hizmetleri de sağlıyoruz.

NEDEN SGS?

SGS, tüm depolama ve nakliye çözümlerine yönelik kalibrasyon hizmetleri için ilk arayacağınız noktadır. 

Deneyimli, konusunda uzman kalibrasyon ekibimiz operasyonlarında son teknoloji ekipmanları kullanırlar. Tesislerimizin birçoğu, uluslararası standartlara göre ölçüm yaptığımızı tasdik eden ISO 17020 onaylıdır. SGS, kurum içi ve üçüncü taraf kalibrasyon programlarına, kurum içi ve bağımsız denetimlere, sıkı seminer ve yeterlilik uyumluluk standartlarına katılarak kalitesini sürdürmekte ve yeterliliğini gözetmektedir.

Biz ayrıca ASTM, ISO, CEN, EI (Enerji Enstitüsü, eski adıyla Petrol Enstitüsü) ve IFIA bünyesindekiler dahil olmak üzere pek çok sektör kuruluşunun, uluslararası organizasyonun ve teknik çalışma gruplarının aktif bir üyesiyiz.

SGS'nin kara yolu ve demir yolu kalibrasyon hizmetlerinin operasyonlarınızı nasıl destekleyebileceğine dair daha fazla bilgi edinin.