Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Doğru ve orijinalini iyi temsil eden bir numune alma işlemi, kütle emtia faaliyetlerinde önemlidir. Mekanik Numune Alma Sistemleri (MSS), manuel numune alma sistemlerine göre pek çok avantaj sunar; bunlardan bazıları:

  • Daha fazla güvenlik
  • Sonuçların tutarlılığı 
  • Tüm malzemelere tam erişim 
  • Sapma olmayan numuneler 

Mekanik numune alma sisteminiz sorunsuz çalışıyorsa, bahsettiğimiz bu faydalar sayesinde faaliyetlerinizi düşük maliyetlerle devam ettirebilir, uluslararası standartlara ve müşterilerinizin beklentilerine uygun ürünler elde edebilirsiniz. 

SGS, mekanik numune alma sistemlerinin denetimi ve gözetiminde liderdir. Yetkili, bağımsız numune alma denetçilerimiz, sapma testlerinden önce ya da önemli değişiklikler yapmanız gerektiğinde sisteminizin tamamını inceleyebilir, numune alma denetimleri ve gözetimleri gerçekleştirebilir. Uzmanlarımız, katı kalite kontrolleri ve en ileri teknolojilere sahip araçlar ve yöntemler kullanarak mekanik numune alma sistemi ile alınan temsil numunelerinde tutarlılık sağlar. 

Rapor içerikleri

Mekanik numune alma denetim raporumuz, standartlara uyumlu olmayan konularla ilgili önemli bilgileri size sunar. Denetim ve gözetimlerimiz, numune alma faaliyetlerini olumsuz etkileyebilecek operasyonel veya bakımla ilgili olası sorunların da ortaya çıkarılmasını sağlar. Deneyimli numune alma mühendislerimizden oluşan kadromuz detaylı inceleme ve denetimler uygulayarak tesisin işletim ve genel durumu hakkında raporlar sunar. Bunun yapılabilmesi için tesisin orijinal tasarım özelliklerine, mevcut durumuna ve işletim koşullarına göre incelenmesi, yürürlükteki numune alma standartlarına uygun faaliyet gösterip göstermediğinin belirlenmesi gerekir.

Sunulacak denetim raporu, ilgili standartlara ve başarılı numune alma uygulamalarına uyulup uyulmadığı konusunda size bilgi verecektir. Bakımla ilgili sorunlar da ortaya çıkarılacak ve uyumluluğun sağlanması için bazı tavsiyelerde bulunulacaktır.

Teknik denetimler

Sapma testlerinden önce mutlaka mekanik numune alma sistemi üzerinde teknik denetim yapılması gerekir. Bu sayede numuneyle ilgili sapma olasılıkları testten hemen önce ortaya çıkarılabilir. Bu yapıldığı takdirde sapma testinin başarılı olma şansı artarak daha fazla inceleme yapılması, düzeltici önlemler alınması ve ilave testler gerçekleştirilmesi ihtiyacı ortadan kalkar.

SGS, mekanik numune alma sistemlerinin doğru kontrol edilmesi ve denetlenmesi konusunda dünya çapında bir üne sahiptir. Bizimle işbirliği yaptığınız takdirde, kaliteli çalışma, uluslararası standartlara uyum ve şeffaf, tüm dünyada kabul görmüş raporlar elde etme konusunda siz de bizimle aynı üne sahip olacaksınız.

SGS'yle işbirliği yapın ve faaliyetlerinizle ilgili önemli kararlar alırken mekanik numune alma sisteminize güvenin.