Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Hardgrove Öğütülebilirlik İndeksi (HGI), kömürün parçalanmaya karşı gösterdiği direncin bir ölçüsüdür.

Öğütme çalışmaları ve sonuçta oluşan HGI, farklı türlerdeki kömür kullanıcılarının kömürlerin değirmenlerinde nasıl davranacağını, değerlendirmelerine olanak sağlayarak, öğütme gücü gerekliliklerini ve hammadde kapasitesini tahmin etmelerini sağlar.

SGS kömür ve kok kömürü deney hizmetlerinde dünya lideridir. Kömür deney prosedürlerimiz, dünya çapındaki teknolojinin son ürünü olan tesislerinde teknik uzmanlarımız tarafından tamamlanmaktadır. SGS deney sonuçları zamanında gönderilir ve ASTM, ISO ve diğer uluslararası standartlara uygundur.

HGI, çok adımlı bir işlem aracılığı ile belirlenir:

  1. Boyut olarak aynı olan, hazırlanan kömürden 50 gramlık bir numune bir öğütme biriminin içine yerleştirilir.
  2. Birim, belirtilen basınç altında standart sayıda döndürülür
  3. Birim içindeki çelik bilyeler kömür numunesini parçalar
  4. İnce kömür parçaları sıralanır ve belirlenen boyuttan daha küçük olan kömür miktarı kaydedilir ve bir Hardgrove Öğütülebilirlik İndeksi (HGI) değerine dönüştürülür.

Tipik olarak neticelenen HGI değerleri 30 (toz haline getirilmeye karşı artmış direnç) ve 100 (daha kolay toz haline getirilen) arasında değişir.

Deneyimli SGS teknisyenleri, HGI testinizin gecikmeden tamamlanmasını ve küresel endüstri standartlarına uygun olmasını sağlar. Tesisinizdeki hammadde kapasitesinin ve güç gerekliliklerinin doğru bir şekilde tahmin edilmesini sağlamanıza olanak sağlayan ve en uygun şekilde kullanılan tesis operasyonuna ve geliştirilmiş sonuçlar için global SGS ekibine güvenin.