Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, yüzdürme/daldırma/yıkanabilirlik testlerinde dünyanın teknik lideridir. Deneyimli ekibimiz tüm dünyada büyük kömür üretim tesislerinde mevcuttur ve size doğru, güvenilir sonuçlar sunacaktır.

Bağımsız SGS test sonuçları tüm dünyada bilinmektedir ve geçerli tüm uluslararası standartlara uygundur.

Yüzdürme/daldırma/yıkanabilirlik testlerinden elde edilen veriler, şunları yapmanıza imkan tanıyacak bilgilere sahip olmanızı sağlar:

  • Müşteri ve tesis şartnamelerine uyum
  • Mükemmel tesis işletimi için doğru karıştırma
  • Beklenen geri kazanım miktarlarının ve kömür kalitesinin değerlendirilmesi
  • Saf olmayan maddelerin türlerinin ve miktarlarının belirlenmesi
  • Tesis faaliyetleri için en uygun parametrelerin belirlenmesi
  • Temizleme için en doğru özgül kömür ebatlarının belirlenmesi

Yıkanabilirlik özellikleri, cevher numunelerinin yüzdürme/daldırma testlerinden veya tesis besleme numunelerinden elde edilir. Test sırasında numunenizin özellikleri çıkarılır ve düşük yoğunluklu temiz kömür, yüksek yoğunluklu kullanılmaz kömür ve ara yoğunlukta normal kömür şeklinde sınıflandırılır.

Yüzdürme/daldırma analizi, toplu yıkanabilir numunelerden (1 ton üzeri) laboratuvar ölçekli numunelere kadar her boyutta numune üzerinde uygulanabilir. Pek çok farklı yoğunluktaki (1,3 - 2,25 özgül ağırlık) ve büyüklükteki (kaba madenden kömüre kadar) numune üzerinde testler yapabiliyoruz.

Daha ince numunelerde ise köpük kurtarma testi yapıyoruz. Kömürünüz yüksek miktarda değişik parçacıklar barındırıyorsa, kırma yöntemiyle kömürdeki bu maddeleri temizleyip daha yüksek miktarda kömür elde edip edemeyeceğinizi de kırma testleriyle belirliyoruz.

Kömür ve taşkömürü endüstrisi için gerekli olan tüm endüstri standardı testleri yapabiliyoruz. Yüzdürme/batırma/yıkanabilirlik testleri kömürün özelliklerini anlayabilmenizi sağlayan bilgileri size sunar ve kömür faaliyetlerinizden daha yüksek verim almanıza yardımcı olur.