Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, pek çok farklı endüstri için bağımsız ve tüm dünyada kabul gören karbon analizleri (CO2 analizi) sunar.

İhtiyaç duyduğunuz doğru verileri size sunabilmek için uluslararası standartlara uygun karbon testleri gerçekleştiriyor ve bu konuda en sıkı kalite kontrol prosedürlerini uyguluyoruz. Faaliyetlerinizle ilgili her türlü testleri başarıyla gerçekleştirebilecek teknolojik mükemmelliğe ve uzman kadrosuna sahibiz.

SGS, aralarında şunların da bulunduğu pek çok farklı numune türü için çeşitli genel ve özel karbon testi verileri sunar:

kül kayalar ve cevherler kömür ve kok kömürü seramik
topraklar katalizörler alçı taşı kireç taşı
bitkilenme yağlar kauçuk karbür

Dünyanın her yerinde bulunan SGS tesisleri, standartlaşmış yöntemlere ve numune hazırlama tekniklerine bağlı kalarak karbon analizleri yapmaktadır. Teknik uzmanlarımız, numuneleriniz için en etkin yöntemi seçmek üzere sizinle birlikte çalışır. Karbon analizi yöntemlerimiz ve ekipmanımız arasında LECO karbon-kükürt analiz cihazı ve yüksek sıcaklıkta yanma kızıl ötesi tespit mekanizması da mevcuttur. Bu işlem sırasında, numunenizdeki karbon karbondiyoksite (CO2) dönüştürülür ve daha sonra kızıl ötesi (IR) detektörleriyle ölçülür.

SGS aşağıdaki karbon testlerini yapmaktadır:

Yöntem Kodu Element Yöntem LİMİTLER
CSA01V C (Toplam) Ocak / IR %0,01
CSA02V CO2 (karbonat) Liç / Ocak / IR %0,01
CSB02V CO2 (karbonat) Kulon ölçüm %0,05
CSA03V C (Organik) Liç / Ocak / IR %0,01
CSB03V C (Organik) Kulon ölçüm %0,05
CSA04V C (İnorganik) Liç / Ocak / IR %0,01
CSA05V Grafitik Tavlama/Kulon ölçüm %0,01

SGS, kimyasal analizde dünya lideridir. Karbon analizi hizmetlerimiz tüm dünyada benzersiz ve rakipsizdir. Sonuçlardan emin olmanız ve şeffaf, bağımsız test sonuçları almanız gerektiğinde en yeni teknolojilere sahip laboratuvarlarımıza güvenebilirsiniz.