Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, global kömür endüstrisi için geniş, bir dizi kül analizi hizmeti sağlamaktadır.

Tüm dünyada, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen kül element analizi, kül ergime testleri ve diğer kömür külü analizlerinden elde edilen veriler, tesisinizin çalışma verimini etkileyen ve kömür kalitesi zorluklarını kontrol etmenize yardımcı önemli kararlar almanızı sağlayacaktır.

SGS, ister kömür üreticisi, ister alıcısı, ister taşıyıcısı ister tüketicisi olun, test ihtiyaçlarınızı karşılamak için eksiksiz, bir dizi laboratuvar hizmeti sağlamaktadır. Laboratuvar analizi ve test işlemlerimiz, kabul görmüş global standartlara tamamen bağlı kalarak gerçekleştirilmektedir. SGS endüstriyel kömür külü analiz hizmetlerimiz aşağıdakileri içermektedir:

Kül Ergimesi

SGS kül ergimesi testi, kazandaki yüksek sıcaklıklarda kömür külünün yumuşama ve erime davranışıyla ilgili fikir verir. Isıtılırken numunenin deformasyon artışı takip edilerek, kritik kül yumuşama sıcaklıkları belirlenir. SGS'nin kül ergimesi testi size, kömürün cüruf oluşturma potansiyelini tahmin ve kontrol etmek için değerli bir araç sağlar.

Kül Viskozitesi

Kül viskometre testi, kömür ve kömür karışımlarınızın sıcaklık ve viskozite ilişkisinin doğrudan ölçümüne imkan tanır. Bu testten elde edilen bilgiler, numunenizdeki külün cüruf oluşturma potansiyelini belirlemenize yardımcı olur.

Kimyasal Kül Element Analizi

SGS, global endüstri standartlarına uygun olarak komple kül element analizi gerçekleştirmek için teknik uzmanlığa ve laboratuvar tesislerine sahiptir. Uzman SGS teknik personeli tarafından gerçekleştirilen kül element analizi, kazanda kül ergime sıcaklığını olumsuz etkileyen oksitlerin nicel değerlendirmesini sağlar.

Uçan Kül Özdirenci

Uçan kül özdirenci, elektrostatik çöktürücü performansını etkileyen ana parametredir. Özdirenç, uçan külün veya partikülün ne kadar kolay elektrik şarjı kazandığının bir ölçüsüdür. SGS teknik uzmanları, kabul görmüş endüstri standartlarına uygun olarak size komple bir uçan kül özdirenç testi sağlayabilir.

Taş Kömürü Petrografisi

Kömür petrografisi, bir numunenin kömürleşme derecesini ve maseral miktarı ile sınıflarını belirlemek amacıyla kullanılır. Petrografi öncelikle, taş kömürünü, kömür karışımlarını ve bunların yüksek fırın koku üretme özelliklerini değerlendirmek amacıyla bir araç olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda kömür petrografisi, kömürde kirletici bulunup bulunmadığını belirlemek ve numunedeki oksitlenmiş kömürü tespit etmek için de kullanılabilir. Deneyimli personelimiz size uzman sınıf ve tür tespitinin yanı sıra komple kok ve yan ürün analizi sağlar.

Kül analizi, SGS'nin küresel, bağımsız test uzmanları ekibi tarafından sunulan bir kömür ve kok analizi türüdür. Test ve analizlerimizin sonuçları, sözleşme yükümlülüklerinizi yerine getirmeniz ve kazan işletmenizi ideal hale getirmeniz için değerli veriler sağlar.