Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Uluslararası Laboratuar Kalite Hizmetleri (LQSi) programları, SGS'nin tüm dünyadaki laboratuvarlarının yanı sıra, pek çok müşteri laboratuvarı için de bağımsız bir kalite izleme aracı sunar.

LQSi, katı endüstri standartlarına göre ürtilmiş ve sertifikalandırılmış Onaylı Referans Materyaller (ORM) ve dahili referans malzemeler sunar. Doğru kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip geniş bir mineral yelpazesine sahibiz. CRM'miz, katı homojenlik gerekliliklerini karşılar. Malzemeler daha sonra referans laboratuvarlar tarafından endüstri standardı referans yöntemler kullanılarak test edilir.

LQSi referans malzemeler şunlar tarafından kullanılır:

  • analistin yeterliliğini doğrulamak, cihazların kalibrasyonunu kontrol etmek veya bir cihazın kapasitelerini incelemek amacıyla laboratuvarlar tarafından.
  • laboratuvarın yeterliliğini ve kapasitesini kontrol etmek amacıyla bir laboratuvarın denetçileri ya da kullanıcıları tarafından. 
  • cihazın kapasitelerini incelemek amacıyla cihaz üreticisi tarafından.

Farklı referans malzeme (RM) kategorileri mevcuttur:

A RM Tipi bir PTP'ye katılan laboratuvarların Grubbs ve Cochran kriterlerine göre ortaya koyduğu konsensusu temel alır. Daha sağlam bir A RM tipi, %10 budanmış ortalama kullanır.

B RM tipi özel olarak seçilerek bir PTP'ye katılan ve en az 6 referans laboratuvarın kullanıldığı ortak bir konsensusu temel alır.

C RM Tip en az 6 laboratuvarın kullanıldığı ve seçilen özel laboratuvarların Ulusal Standartlara göre izlenebilir durumdaki özel bir onaylı referans malzemeyi kullanarak vardıkları konsensusu temel alır.

Enerji mineral CRM - Kömürde kükürt:

LQSi, aşağıdaki onaylı değerlerle üç farklı kömürde kükürt CRM'si sunmaktadır:

  • LQCRM027: Kükürt: %0,271 ± 0,005 Wt
  • LQCRM066: Kükürt %0,662 ± 0,015 Wt
  • LQCRM094: Kükürt: %0,935 ± 0,006 Wt

NIST SRM

LQSi her çeşit NIST SRM'yi alabilir ve aylık PTP numunelerimizle gönderebilir.

Enerji Mineral CRM / Ana Hardgrove Öğütülebilirlik İndeksi (HGI) CRM

LQSi, Pennsylvania Devlet Üniversitesi'nden Ana HGI CRM tedarik edebilir.

LQSi, laboratuvar kapasitenizin ortaya konması, ölçüm belirsizliklerinin incelenmesi ve laboratuvarınızın dünyadaki yerinin gösterilmesi konularında size yardımcı olacaktır. LQSi uzmanlarımızın size özel bir kalite kontrol programı hazırlamasına imkan verin. Size özel Onaylı Referans Malzemeler elde etmek için LQSi ile hemen iletişim kurun.