Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Gıda ve gıda dışı kullanım için palmiye yağı üretimi son 20 yılda süratle arttı.

Üretimdeki bu artış ile palmiye ağacı yetiştiriciliğinin sürdürülebilirliği ve palmiye yağı üretiminin yerel halk üzerindeki etkileri giderek artan bir endişe haline geldi. Bu endişelere tepki olarak bir grup lider paydaş ve sivil toplum kuruluşları, sorumlu palmiye ağacı ekim yönetimi için bir model sağlamak adına 2004 yılında Sürdürülebilir Palmiye Yağı Yuvarlak Masasını (RSPO) oluşturdu.

Palmiye yağı işlemlerinizi RSPO standartlarına karşı belgelendirerek, paydaşlarınıza ve müşterilerinize standardı anladığınızı ve kabul ettiğinizi kanıtlar ve rekabet üstünlüğü kazanırsınız. SGS, büyük ve küçük ölçekli palmiye yağı üreticileri ve işleticileri için ve dünya çapında sürdürülebilir palmiye yağından faydalanan herkes için kapsamlı, şeffaf Sürdürülebilir Palmiye Yağı Yuvarlak Masa Belgelendirmesi sağlar.

RSPO belgelendirmeleriniz için SGS ile ortak olduğunuzda, saygın bir tarım ürünleri belgelendiricisi olarak 100 yılı aşkın deneyimimizden yararlanırsınız. Global, çok taraflı uzman ağımız, tedarik zincirinizdeki her bir bağlantının RSPO standardı ile uyuştuğundan emin olmanıza yardımcı olur.

RSPO, palmiye yağı ile ilişkili yedi grubu birleştiren gönüllü bir kuruluştur: üreticiler, işleticiler veya tüccarlar, tüketici malları üreticileri, perakendeciler, bankalar ve yatırımcılar, çevre ve sosyal sivil toplum kuruluşları. RSPO belgelendirmesi tedarik zincirinizdeki her aşamanın uygunluğunu temel alır. Belgelendirme öncesi RSPO tetkiği sırasında SGS tetkikçileri, belirlenmiş RSPO prensipleri ve kriterleri ile uyum oluşturmak için işlemsel ilkelerinizi ve işlemlerinizi analiz eder:

  • Yerel ve uluslararası kanunlar ve yönetmeliklere uygunluk
  • Uzun vadeli ekonomik ve finansal değişkenliğe bağlılık gösterme
  • En iyi tarımsal uygulamaların yetiştiriciler ve değirmenciler tarafından kullanımı
  • Doğal kaynakların ve biyo-çesitliliğin korunmasını içeren çevresel sorumluluk
  • Yetiştiricilik veya üretimden etkilenen işçiler ve halk için sorumlu düşünce
  • Yeni ekimlerin sorumlu yönetimi
  • Sürekli iyileştirmeye bağlılık

Sürdürülebilir Palmiye Yağı Yuvarlak Masası müşterilerinizin ve paydaşlarınızın değişen beklentilerini yansıtır. İşlemleriniz ile bu yeni standardı nasıl uyuşturacağınızı öğrenmek için SGS ile bugün iletişime geçin.