Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Tehlikeli Atıkların Sıfır Deşarjı (ZDHC) hedefine SGS ile bir adım daha yaklaşın, tekstil ve ayakkabı imalatında meydana gelen kimyasal atıklarınızı azaltın.

Tekstil ve ayakkabı imalatı, uzun yıllardır dünyanın çevreye en zararlı sanayileri arasında sayılmaktadır. Kompleks imalat süreçleri ve uzun tedarik zincirleri, kimyasal madde yönetimini ve sıfır atık hedefini zorlaştırmaktadır.

Eşsiz Üçlü Yaklaşım

Tedarik zinciri boyunca kimyasal madde ve çevre yönetimine yönelik güvenilir ve bütünsel çözümler sunan SGS, geliştirmiş olduğu eşsiz Üçlü Yaklaşım ile imalatçıların ve tedarikçilerinin çevreye daha duyarlı olmalarında ve sıfır atık deşarjı hedefine ulaşmalarında destek oluyor.

Üçlü Yaklaşım’ımız üç stratejik alanda destek ve seminer hizmetleri sunuyor:

  1. Seminer ve Bilgi Yönetimi
  2. Kimyasal Risk Değerlendirme
  3. En İyi Uygulamalar ve Sistem Uygulama

SGS’nin sıfır deşarja yönelik Üçlü Yaklaşım’ı size nasıl destek olabilir?

Kimyasalların hatalı kullanımı ve yönetimi, sıkça karşılaşılan bir durum olsa da nadiren bilinçli olarak yapılır. Bu sorunlar, genelde kimyasal yönetimi hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Üçlü Yaklaşım’ımız çerçevesinde verdiğimiz seminerler, sektörde kimyasalların oluşturduğu riskler hakkında bilgilendirmenin yanı sıra bu risklerin nasıl tespit edilip indirgenebileceğini ve etkili bir kimyasal envanterinin nasıl tutulabileceğini gösterir. Üçlü Yaklaşım, sadece tedarik zincirindeki kimyasallara ve çevresel sorunlara ışık tutmakla kalmayıp, tekstil ve deri sektörlerindeki markalara, perakendecilere ve diğer iş ortaklarına teknik destek ve uygulanabilir çözümler sağlar.

Sağlanan Faydalar

Sıfır Deşarj çözümümüzün sağladığı bütünsel yaklaşım aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Tedarikçiler ZDHC programı ve kimyasal yönetiminin önemi hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilir
  • Markalara ve perakendecilere kamuyu bilgilendirme çalışmalarında destek verilir
  • Düzenli olarak bilimsel çerçevede gerçekleşen analizler, tesis ziyaretleri ve çeşitli teknik uzmanlık hizmetleri sağlanır, bunların sonuçları verilere dayalı ve hatasız olarak sunulur
  • Kimyasal ve çevre yönetiminde yapılan Ar-Ge çalışmaları desteklenir ve yenilikçi çözümler sağlanır
  • Belirlenen hedefler bazında karşılaştırmalı değerlendirmeler yapılır ve geliştirilmesi gereken alanlar tespit edilir. Gelişmelerin izlenmesini, anlaşılmasını ve onaylanmasını sağlayan bir sistem oluşturularak müşterilerin tedarik zincirlerini kapsamlı bir şekilde anlamaları sağlanır

Sunduğumuz Bütünsel Sıfır Deşarj Çözümümü ile şirketinize nasıl destek olabileceğimizi öğrenmek için bizimle bugün iletişime geçin.