Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin mikrobiyolojik testlerinden faydalanarak kozmetik ürün standartlarını yerine getirin ve aynı zamanda şirketinizi ve tüketicilerinizi koruyun.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine yönelik mikrobiyolojik testler, kalite kontrol sürecinin önemli bir parçasını oluşturmakla beraber tedarik zincirinde ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilir.

Normal kullanım koşullarında ürünlerin kontaminasyon riskini inceleyerek yürüttüğümüz mikrobiyolojik testler, kullanılan ham maddelerin, bileşenlerin, malzemelerin ve nihai ürünlerin güvenliğini değerlendirmenizde destek olur.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine yönelik mikrobiyolojik testler, aşağıdaki noktalarda mikrobiyolojik kontaminasyon tespitine yarar: 

  1. Toplam plak sayısı 
  2. Maya ve küf tespiti 
  3. Patojen tespiti 
  4. Challenge testi

En ileri teknolojiler ile donatılmış ve en güncel test yöntemlerini kullanan uzman kadrolara sahip mikrobiyolojik test laboratuvarlarından oluşan uluslararası ağımız sayesinde, test programınız için ideal bir ortak olarak size hizmet verebiliriz.

Yasal düzenlemelere uygunluk sağlamanızda ve markanızı korumanızda SGS’nin mikrobiyolojik test laboratuvarlarının size nasıl destek olabileceği hakkında daha fazla bilgi için bizimle hemen iletişime geçin.