Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Kuruluşunuz dünyanın herhangi bir yerinde kozmetik ürünler satmak isterse, uygun Kozmetiğe İlişkin İyi İmalat Uygulamaları (GMP) gereksinimlerini karşılaması gerekir.

SGS, Kozmetik GMP Tetkiklerini yürütür ve ilgili standartlarla uygunluk veya ürün nihai pazarı tarafından gerekli bulunmayı temin eder.

Aynı kod alanlarını genel olarak kapsasa da, Kozmetik GMP gereklilikleri ürünlerinizi pazarladığınız ülkeye göre çeşitlilik gösterir. Farklı ülkeler ve bölgeler kendi GMP referanslarına sahiptir:

  • ISO 22716:2007 (yaygın olarak kabul gören uluslararası standartlar)
  • ASEAN Kozmetik GMP Kılavuzu
  • Birleşmiş Milletler - Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Gıda sağlığı ve Beslenme Merkezi (CFSAN) Kozmetik Ürünleri Üretimi Mesleki Rehberi
  • Kozmetik Maddeleri için Avrupa Federasyonu (EFfCI) - Kozmetik maddeleri için GMP
  • Avrupa Birliği - COLIPA (Avrupa Kozmetik Birliği) Kozmetik Ürünleri Üreticileri için Kozmetik GMP Kılavuzu

SGS tarafından Kozmetik GMP Tetkiklerinin faydaları

SGS, kozmetik ürünlerinizin uygulanabilir GMP gerekliliklerine uygun olarak üretilip ve işlenmesini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca:

  • Kozmetik ürünlerinin kalitesini ve tutarlılığını sağlıyoruz
  • Tedarikçilerin ve bayilerin uygulanabilir gereksinimlere uygunluğunu gösteriyoruz
  • Düzenleyici ya da sponsor kozmetik denetimlerinden önce eksiklikleri belirler
  • Uygulanabilir düzenleyici gereksinimlere göre periyodik seminer sağlar

Kozmetik GMP seminer hizmetinden, fark analizi ve uyum denetiminden kimler yararlanır?

Ham maddeden mamul maddeye kadar tüm kozmetik üreticileri, kozmetik ambalajcıları ve etiketleyicileri, tüketim malları tedarikçileri, bu yönergeleri faaliyetlerinde uygulamayı amaçlayan ve uygulanabilir ulusal yönergelere göre olası tedarikçileri aramak ya da mevcut tedarikçilerinin uygunluğunu değerlendirmek isteyen kozmetik distribütörleri ve perakendeciler.

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen Kozmetik GMP Tetkikleri, fark analizi ya da eksiklikleri ve uygulanabilir kozmetik düzenleyici gereksinimleri karşılamak için gerekli yenilikleri belirlemek için üçüncü taraflar tarafından kozmetik girişimler için iç tetkik işlevi de görebilir.

Global bağımsız ve uzman denetçi ağımız ve laboratuvarlarımız, güvenlik uyumu için entegre müşteriye özel çözümler sunar. Ürün kalite ve güvenliğinin idaresinde ve markanızın tutarlı, güvenilir ve etkin bir biçimde korunmasında kuruluşunuza yardımcı oluyoruz.

Kuruluşunuzun Kozmetik GMP Tetkiklerini tamamlaması ve ürünlerinizin dünya çapında kalite ve güvenliğinin idaresi için SGS ile çalışın.